• "sadece ingilizce eğitimi" verdikleri vurgusu beni açmazlara dü$üren kurum kurum kurulu$. sanki bunca senedir british council'e gidenlerin arasından adam seçerek majestelerinin hizmetinde çalı$tırıyorlardı?

diyalekt için - (bkz: ingiliz ingilizcesi)
  • doktora tezi yazmakta olan 10 yıllık bir ingilizce hocasını stajyer bir kızın dersine demo dersi yapsın diye sokan acayip yer. hayır demo dersi isteyebilirsin de, dersi gözlemleyecek kişinin demoyu yapan kişiden daha deneyimli ve bilgili olması gerekir ki bir fikre sahip olsun yapılan dersle ilgili. ha bi de alacakları hocayı öğrencilere soruyolarmış bunu işe alalım mı almayalım mı diye.
  • kurum isim değişikliğle* british life adını almıştır. diğer herşey aynıdır..iyidir hoştur.
  • şişli maya center gibi herkesin kendini doğuştan ingiliz zannettiği bir plazaya gidip kafeteryaya tanıtım masası kurarak pek de başarısız bir reklam politikası uygulamaktadırlar.
  • bakırköy şubesinin binası mimari olarak tam bir fiyaskodur.asansörün 2. kattan itibaren başlaması yetmezmiş gibi,1.80lik birinin bile kafasını eğerek geçmek zorunda kaldığı merdivenleri kursun imajını zedelemekte.bunların haricinde eğitimi doyurucu ve eğitmenleri niteliklidir.
  • facebook da bildiğiniz yabanci dil kısmına yazıldığı da görülmüştür.

"knows turkish, british english"
  • umraniye subesinde neredeyse 1 yil ders aldim ve bu surede basima gelenlerin listesi soyle;

1. ogrencilerini ilk basta hangi seviyeden baslatacagi hakkinda bilgisi olmayan ogretmen.
    2. daha ilk gunden siniftaki 2 ogrenciyle ogretmen arasinda "dersi anlatamama" tartismasinin yasanmasi.
    3. sık sık yabancı hocaların değişmesi.
    4. en son gelen almanya'lı hocanın hızlı ve aksanlı konusmasi sebebiyle siniftakilerin bir halt anlayamamasi.
    5. haliyle hocadan memnun kalmayip sinifca sikayet edildiginde hicbir seyin yapilmamasi.
    6. bir sey yapilmayinca siniftaki cogu ogrencinin kaydini dondurmasi.
    7. son sinavdan sonra 2 kisi kalinca sinifi kapatmalari ve bu durumda egitimimin yarim kalmasi.
    8. 2 hafta icinde acilacagina dair soz verirlerken 1 ay boyunca sinifi acmamalari ve israrla kadikoy subesine ya da aksam saatine yonlendirmeleri. (isim dolayisiyle bunlari kabul edemedim)
    9. "siz bize 2 hafta demistiniz ve soz vermistiniz!" dememiz uzerine "hayir, biz size soz vermedik" yanitiyla yalanci durumuna dusurmeleri.
    10. parami geri isteyince vermemeleri.
    11. 6 aylik didisme sonucunda buyuk ugraslar sonucu senetleri iptal etmeleri.

araya vali yardimcisi mi dersin, ozel kalem muduru mu dersin, kimi bulduysam soktum ama cektim yine de bayagi. kisacasi; gitmeyin!
  • istanbul erenköy şubesi dil kursu değil,ticarethanedir.öncelikle cebinizdeki parayı söğüşler, daha sonra sizle ilgilenir gözükürler,öğretmenlerine de benzer bir politika izlemelerini telkin ederler.

çalışanını çok zor şartlara mahkum eden,müşteriye de saygısı olmayan sektördeki vasat altı kurumlardan bir tanesidir burası.

şöyle bir diyalog yaşadım iş görüşmesinde ;

"+daha önce ders verdiniz mi ? "
    " evet, 8-9 yaş grubu çocuklara ders anlattım,aynı zamanda kendi yaşımda 1 toefl öğrencim ve 1 ielts öğrencim var."
    "hmm anlıyorum, ama gelir gelmez toefl sınıflarına giremezsiniz,önce çocuklardan başlatıcaz sizi,uzun bir deneyimin ardından uygun görülürseniz toefl sınıflarına başlatırız sizi."

ayrıca ;

saati 12 liradan ders teklif edip,beğenmeyince "burada tecrübe kazanıyorsunuz üstüne bir de sizin para vermeniz gerekirken saatlik 15 lira istiyorsunuz" diyebilen personeli de bünyesinde barındırır.3 liranın hesabını yapan bir zihniyetten bahsediyoruz yani.varın müşteriyi nasıl soyup soğana çevirdiklerini siz düşünün.aklınız varsa yakınından dahi geçmeyin.
  • 5 kurluk ingilizce eğitim hakkımı devretmek istediğim dil kursu. bilgi isteyenler yeşillendirsin.

ekşi duyuru
  • su an itibariyle istanbulda 4 noktada bulunan ingilizce egitim merkezi. bu noktalar su sekilde siralanabilir: erenkoy, kadikoy, sisli ve bakirkoy. egitim icin new headway kitaplari kullanilmaktadir.
hesabın var mı? giriş yap