aynı isimde "çarpışma (dizi)" başlığı da var
  • ipek tamaaamen "herhangi" bir kız, hiçbir özelliği yok. "kızın biri" işte, her kız gibi. burak ise, o kadar kaybeden ki, onu "herhangi bir kızdan" da öte her kız terk eder.

yalnız, ipek'in marco'su enteresan oldu. o kadar "mükemmel" bir ilişki kıza karşı bi antipati yarattı. ipek'i tutan kız milleti bile "gitti italyan buldu ya pis orspu" filan diyor olabilir hatta. sonra eğer marco ipek'i boynuzlarsa ya da ipek marco'dan sıkılırsa, oky bu seriye lüzumsuz bir "sosyal içerik" katmış olur ve karakterler amacından sapar. amaç burada italyan erkeklerine ilişkin bir şey değil ki, neden burak'tan rol çalıyorsun sevgili oky?

ipek bu saatten sonra burak'a katiyen dönmemeli. çünkü ipek artık yaşamak istediği hayatı açıkça gösterdi, o hayatta çok yoğun gel-git'ler yok. marco'lar, yüksek libidolar ve romantizm var. iyidir, seksi-romantik bir ilişki her kızın hayalidir eyvallah. ama burak'lı bir hayat değil o; buraklı hayat bir gün evi terk edip ertesi gün sabaha kadar sevişmeyi gerektirir. ipek bunu istemiyor. artık burak'a dönmesi, bugüne kadar çokkkk gerçekçi giden bu hikayeyi saçma hale getirir. zira ipek -kendine göre- büyüdü ve ona göre yaşamak istiyor, ama burak hala ergen...

artık bu hikaye "burak" hikayesi olmalı bence. ipek seçimini yaptı, onun yolu belli artık. marco olmaz berkcan olur, atınç olur, ama öyle bir şey olur. burak'ın kafa hala karışık. şimdi adını unuttuğum o kıza çok yazık ediyor, geçen hafta evinde misafir olduğu hatunun frikiğine dalıp gidiyor, burak'tan halen bi cacık olmaz. ööööyle sayfalar dolusu "ipek" doldurmakla hayatta kalınmıyor.

burak'ın adam olma hikayesi olarak okuyorum, daha doğrusu "okumak istiyorum" artık bu köşeyi. bu kafayla olmaz çünkü, daha çok terk edilir bu deli oğlan. hayır seviyorum da çocuğu, ama ben de terk ederdim. orası öyle.
  • 224. penguen sayısında gerçekten çok acı koymuş çizgi hikayedir.

--- spoiler ---

...e...eskiden...sen yine bu kadar uzakta olduğun halde kollarımı taa oraya kadar uzatıp sana sarılabileceğimi hissederdim...hep!

--- spoiler ---

ben bu dergiyi gülmek için alıyordum??
  • uykusuz'un en sevdiğim köşesi olabilir bu. oky'nin tespitleri mükemmel. en güzeli takip edebilmek için baştan itibaren bilmeye gerek yok. açın okuyun herhangi bir sayıyı anlarsınız neler olduğunu hemen. neyse detaya girelim:

ipek'in italyan marco ile çıktığını öğrenen burak'ın son günlerdeki az sümsük halinden extra sümsük haline tekrardan geçiş yapışını hepimiz izledik. ama bu son haftaki hali içimi acıttı yemin ediyorum.. bir yerde ipek, marco ile italya'ya tatile gitme planları yaparken, eşyalarını burak'tan almaya bile yanaşmazken burak'ın bardaki o sefil hali fenaydı. şöyle özet geçeyim:

burak: (kendisi çok sarhoş ve barda bir kıza yavşamaya çalışıyor) ben de tam gecenin en güzel kızı nerde kaldı diyodum, ehe bira ister misin? (elindeki birayı uzatır) yüzücü filan mısın sen?
    kız: (gayet açık ve net) ya şey.. uzatma istersen.. burda bir sürü tanıdığım var canın sıkılmasın durduk yere..
    burak: ... bi işe yarayacaksa sıkılsın yaa adrenalin olur.
    kız: neyse iyi akşamlar.
    burak: hehe hem konuşmak istemiyo hem de kibar ama!... (bir sonraki kare, kız giderken burak arkasından bakar) ohooo tanımadığı nasıl da belli oluyo, böyle artis artis gidince koydu falan sandın herhalde... "may di fors bi vit yu" canım... kimlerinki koymadı ki seninki mi koycak...

bu karelerde burak'ın yüz ifadesine dikkat edin. ayrıca bu nasıl bir aşağılanmadır lan.. bir erkeğin düşebileceği en berbat noktalardan biri. kız tehdit ediyor resmen.

ama burak'ın başına bunların gelmesi gayet normal. ne istediğini bilmeyen, kaypak, yavşak, şerefsiz, sevgilisiyle rekabete bile giren aptal bi adam. ipek'in gideceği belliydi. ama burak için kötü olan ipek'le ilişkilerinin bittiğinden haberinin olmaması. kız "ara verelim" dedi, gitti italyan sevgili buldu. gerçi ara vermek kadar saçma bişey olamaz ama haberi bile yok lan adamın. sonra o ara sırasında burak'ın takıldığı bi kız vardı, kız çok aşıktı buna yemek falan yapıyodu, burak kızın evinde kalıyodu ama burak "sevgili değiliz yeaaa takılıyoz yeaaa" zırvalıyodu.. ipek'i ve italyan sevgilisini öğrenince bıraktı kızı. ulan gerizekalı o kızı niye siktir ettin başından! geceleri bar köşelerinde kusmak için mi?

ve ipek. tamam, hiçbir kız burak gibi bi dallamayla fazla beraber olamaz ama bu hatun burak'a acı çektirdi. o one night standleri görmedik sanma. gerçi bunların da sorumlusu burak olabilir. çocuk gibi davranmasa, ipek'in damarına basmasa bunlar olmazdı. ne zaman bişeyler güzel gitmeye başlasan burak hep bok etmeyi bildi. saçmasapan başlayan iktidar kavgaları, ota boka sinir krizi geçiren burak. threesome istemeler falan. yüzünü bile görmek istememeye başlamıştı ipek.

bir de az önce de dedim, ipek eski eşyalarını almak için burak'ın evine gidemiyor. "artık gitti o eşyalar" falan diyor kendi kendine. aslında bunun sebebi burak'a gidip "bitti artık, benim sevgilim var" demekten korkmasındandır. her ne kadar burak'tan nefret etse de hayatı ona zindan ettiğini bilse de, tam anlamıyla bitiremiyor. çünkü nefret ettiği kadar da bağlıdır burak'a ipek. bu yüzde şimdiden söylüyorum bunlar gene biraraya gelecek.

neyse biri gidip şu salağı taksim'den alsın geberecek orda. en kusuyodu güneş doğarken. ipek'in kardeşi de taş ha..
  • ikinci kitabı yayımlanmış olan oky harikası.

ve fakat şöyle bir sorun var: ilk kitap biraz daha uzun ve dikdörtgenken ikinci kitabı nedense biraz daha kısa ve kare basmışlar. iki kitabı yan yana koyduğunuz zaman ah nerede'deki tarık akan-adile naşit çifti gibi görünüyorlar. niye böyle bir şey yapılmış bilinmez - muhtemelen simetriye takıntısı olan insanları rahatsız etmek gibi kötü niyetleri yoktu, ama... *

ayrıca (bkz: derdini sikeyim butonu)*
  • özlediğimdir.

--- spoiler ---

onlar sevişti, keyif sigarasını ben yaktım lan.

--- spoiler ---
  • 31.07 sayısındaki dev mail, yurdun her yerinde şenliklerle kutlanmıştır.
  • iki dakikada allak bullak etti.

--- spoiler ---

- ya hani eskiden böyle ayaklarını ayaklarıma sürterdin ya.. yapsana yine öyle..

--- spoiler ---
  • her hafta gittikçe daha fazla koymaya başlayan oky imzalı seri. umut sarıkaya'yı hasta derecesinde okurken bile penguen'in sayfalarını sırayla okumak cinsliğinden kurtulamayan ben bile bu hafta penguen'i alır almaz çarpışma'yı okudum. oky'nin anlattıkları o kadar gerçekçi ki eminim birçok erkek kendini burak'ın yerine rahatlıkla koyabilir. bu haftaki mektubuna şapka çıkarıyor, emre'nin de .mına koyiim diyorum.

--- spoiler ---

hayatım senin ellerinde ölüm olsun önemli diil, ölümüm senin ellerinde hayat çünkü.

--- spoiler ---
  • penguen'de yeni bir ekol yaratmış çizgi öykü. son 3 haftadır ipek ile burak'in ayrılışına şahit oluyoruz.
    bu haftaki sayıda * okuyucunun burak ile özdeşleşmesi sağlanmış, anlatılan hikaye iyiden iyiye duygulandırmaya başlamıştır.
    bu aşamada, öyküdeki yan tiplerin neredeyse tamamının öne sürdüğü, "siz barışırsınız abi ya" önermesi kafamızın içinde dönüp durmakta. merakla takip ediyoruz.
    ayrıca, allah o emre'nin belasını versin.
  • --- spoiler ---

bu hafta kendisinden hiç beklemediğim bir köşe çizdi. dayanamayıp ece'ye ulaşmaya çalışacağını, ortak arkadaşları arayacağı filan tahmin ediyordum da; ece'nin şu an sevgilisinin olmadığını, burak'ın da yalnız olduğu konusunda yalan söyleyeceğini, tekrar barışacaklarını, ipek'le ece'yi aynı anda idare edeceğini düşünüyordum. öyle biri çünkü burak. ama bu haftaki köşede tam anlamıyla dumur etti. hüzünlüydü; ama oky'nin alıştığımız hüznü gibi değildi bu seferki. ece'nin ölmesi zaten şok, bir de evlenmiş olması, küçük kızının öksüz kalması... çok kötüydü çok. göğsümüzden tır geçirdi sanki oky.

bu arada burak'ın da annesinin öldüğünü hatırlayanlar vardır, babasıyla yaşıyordu gençken. bir ara bahsetmişti bundan.

(bkz: #15860665)

ipek'e şimdiye kadar bakmadığı şekilde bakacak bence. hatta önümüzeki haftalarda evlilik teklifi bile gelebilir.

(bkz: entrynin sonunda duygusala bağlamak)

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap