• sanırım islamiyet yerine farklı bir din arayışı için ar-ge bütçesi olarak ayırdılar.araplarin son kez bizi arkamızdan vurmasindan ötürü elzemdi zaten.
  • sıfırdan dini kitap yazmak için ar-ge mi yapıyorsunuz nereye gidiyor bu para.
  • israf.
  • o paraya kaç fakir doyurulur, kaç yetim bakılır diye düşündüm birden ben hesaplayamadım matematiği iyi olan suserlerden yardım bekliyorum.

edit : sağ olsun kadim dostum olan @burayanickgelcek ufak bir hesap yapmış 30tl günlük bütçe ile 1,5 milyon insan 1 yıl doyabilirmiş.
    edit2: sağ olsun diğer kadim dostum @eniyizamanoldurucu düzeltme yaptı 1,2 milyon kişi 1 yıl doyabilirmiş.
    edit3: başlıktaki meblağ düştüğü için kadim dostum @eniyizamanoldurucu benimle iletişime geçti ve kişi sayısını 1.050.228 olarak güncelledi. kendisine minnettarım.
  • ulan camiye klimayı bile kendi aramızda para toplayıp alıyoruz, nereye gidiyor bu para amk.
  • (bkz: yohamına)
  • diyanet aslında yerli cern. yabancılara çaktırmamak için bilim alanındaki çalışmalarımızı diyanet üzerinden yapıyoruz. tübitak'a giden ödenekten fazla olmasının altında yatan gizli neden bu. umarım burayı yabancı ajanlar okumuyordur, özellikle almanlar... mutlu musunuz tüm gizliliği gitti olayın amk.
  • adamlar bin yıl sonra sigaranın haram olduğunu buldu lan, daha düne kadar mekruhdu oysa. daha napacaklar? aya mı çıksınlar? hakkını veriyorlar işte bütçenin...
  • bu paralarla yandaşları bedava hacca götürüyorlar. e malum, elin arabının riyali bile türk parasının değerini geçtiği için hacca gitmek pahalılaştı. mecbur bütçe artırımı yoluna gidilecek.
  • ülkeye hiçbir katma değeri olmayan bir kurumun bütçesinin artması olayıdır. yok hani ihracat filan yapsalar ülkeye döviz soksalar gam yemeyeceğim. hani 37 milyar tl ile ne değişiyor ülkede? hiçbirşey. vatandaşta bu kurumu hiç kullanmıyor nereye gidiyor bu paralar? verdiğimiz vergiler imamların ceplerine iniyorsa ya da alakasız yerlere kullanılıyorsa hepsine hakkım haram olsun.
hesabın var mı? giriş yap