• çocukluğum bu şarkıyı dinleyerek geçti. babam o zamanlar ud çalmaya başlamıştı. kendi başına çalışıyordu ve çalışma parçası da buydu. gitarla sürekli akdeniz akşamları çalmaya çalışan ergen ne ise babam da oydu o zaman bizim evde. alıyordu udunu eline bunu çalıyordu. hayır çalmaya çalışmasını geçtim, bir de söylüyordu uzun uzun. hafta içi ya da hafta sonu fark etmeden, sabah uyanır uyanmaz çalmaya başlardı. hafta içi işe gitmeden 15-20 dakika çalardı mutlaka. hadi tamam biz de okula giderdik ama hafta sonumuzdan ne isterdin baba. sonra ilerletti işi, güz güllerini bitirince başka başka tsm şarkıları da duymaya başladık. tsm koroları, konserleri falan hiç saymıyorum. 10 yaşına gelmemiş çocukların ortamına bak. ondan sonra neden hep bilgisayar oynuyorsun diyorlar. güz gülleri diye dolaşsaydım daha mı iyiydi.

bir arkadaşı vardı babamın. sürekli bunu dinlerdi. iki haftaya bir bunlara giderdik, ya da bu gelirdi eve ya da iş yerine. güz gülleri amca dedim ismini öğrenene kadar. lakabı bu kaldı bende.

şarkıcılardan kim iyi söyler bilmiyorum ama şimdi bakınca o amca ve babamın söylediği gibisinin bulamam sanırım. çocukluğumda sıkıcı ve itici gelse de şimdi bakınca zihnime aslında güzel anılar olarak kazınmış olduğunu görüyorum. hey gidi.
  • (bkz: feyyaz yiğit) ve (bkz: ali atay)’ın cover yapması parçayı arabeskten kurtarmış,başka boyut katmış.

‘ya sevmeyi bilmedim
    ya sevince geç kaldım...’
  • hakan taşıyan'dan dinlemek elzemdir. o eski sevdanın şahidi olan şarkıdır benim için. şimdi sonbahar sisi çökmüş üstüme, ne sevmeyi becerebiliyorum ne ağlamayı.
  • ilk kez televole türevi bir programda hayim revivo söylerken duyduğum şarkı.
  • sozlerse soyle

inanki aglamadim
    huzunluyum sadece
    gozlerimdeki yaslar cig gibi
    yagar boyle her gece

guz gulleri gibiyim
    hic bahar yasamadim
    ya sevmeyi bilmedim yillarca
    ya sevince gec kaldim

simdi delicesine
    sevmek istesem bile
    sonbahar sisi cokmus ustume
    sevincim buruk yine

guz gulleri gibiyim
    hic bahar yasamadim
    ya sevmeyi bilmedim yillarca
    ya sevince gec kaldim
  • askerliğim boyunca yazıcıların bulunduğu odada bir kayserili arkadaşın bütün gün dinleye dinleye beni de alıştırdığı, şu an beyaz şov'da aynı keyifle dinlediğim şarkı. evet benim dinlediğim arabesk-fantezi herneyse ender şarkılardan biri...
  • autumn roses şekli ile kamyon arkasında görülmüş* şey*.
  • kesinlikle en güzel hakan taşıyan tarafından yorumlanan hüzünlü şarkı.
  • o vakit (bkz: hakan tasiyan).
  • trt izmir radyosu sanatçılarından selim öztaş'ın bir bestesi.
hesabın var mı? giriş yap