• google'ın bin kere, bu haber sitelerinin 100bin kere allah belasını versin. ayrıca bir konu hakkında adam akıllı bilgilendirme yapmayan resmi kaynaklarında allah belasını versin.
    yeni açılan istanbul havalimanı metrosunun başlangıç ve bitiş saatlerine ulaşmaya çalışıyorum. yaptığım google aramaları "istanbul havalimanı hareket saatleri, istanbul havalimanı metro saatleri, istanbul havalimanı kalkış saatleri" vs. sırasyıla karşıma hürriyet, milliyet, sabah, posta, a haber gibi haber siteleri çıkıyor. ama hiçbirinde aradığım bilgiye ulaşamıyorum. metro istanbul'a bakıyorum orada da yok.
    sizin yaptığınız, yapacağınız, yapmakta olduğunuz tüm işlere çok pis küfürler hazırladım ve ettim.
  • bıktım yemin ediyorum bıktım şu sitelerden. google adsense/adwors için hiç bir yaptırım uygulamıyor. bizlerin tepki verirp kullanmayı bırakması lazım yoksa çözülmeyecek. bing, duckduckgo tercih edilebilir, binge chatgpt desteği gelmesi sebebiyle 1-0 önde
  • geçen chrome uzantı marketinde web sitelerini google arama sonuçlarından çıkaran bir eklenti görünce deneyeyim dedim ama çalışmadı meret. hazır chatgpt basit işlerde kolaylık sağlıyor, kendi uzantımı yapayım bari dedim ve epey kolay olduğunu fark ettim. isteyen kullansın diye kodları ve yöntemi paylaşıyorum.

1. masaüstüne bir klasör oluşturun. içinde iki tane dosya oluşturun. manifest.json ve content.js txt dosyası oluşturup daha sonra uzantısını değiştirseniz de olur.
    2. manifest.json dosyasına aşağıdaki kodları yazın.

{
    "name": "my google search blocker",
    "version": "1.0",
    "manifest_version": 2,
    "description": "blocks specific urıs from google search results.",
    "permissions": ["https://www.google.com/*", "activetab", "tabs"],
    "content_scripts": [
    {
    "matches": [
    "https://www.google.com/*"
    ],
    "js": ["content.js"]
    }
    ]
    }

3. content.js dosyasına aşağıdaki kodları yazın ve listeye istediğniz haber sitelerini ekleyin veya çıkarın.

// get the list of urıs to block
    const blockedurıs = [
    'www.aa.com.tr',
    'www.sabah.com',
    'www.hurriyet.com',
    'www.milliyet.com',
    'www.takvim.com',
    'www.yenisafak.com',
    'www.posta.com',
    'www.ensonhaber.com',
    'www.haberturk.com',
    ];

// loop through each search result and remove any that contain a blocked urı
    document.queryselectorall('div.g').foreach((result) => {
    const link = result.queryselector('a');
    if (link) {
    const href = link.getattribute('href');
    if (href && blockedurıs.some((uri) => href.includes(uri))) {
    result.remove();
    }
    }
    });

4. chrome menüsünden üç noktaya tıklayıp more tools (daha fazla araç herhalde) tıklayın ve extentions (uzantılar herhalde) seçeneğini tıklayın. sağ üstte developer (geliştirici) seçeneğini aktif edin.

5. üstte load unpacked (türkçesini bilmiyorum) seçeneğini tıklayın ve masatüstünde oluşturduğunuz klasörü seçin.

bu kadar, daha sonra site eklemek veya çıkarmak isterseniz iki dosyayı güncelleyin, extensions menüsünde de reload düğmesine tıklayın. bu da bütün extentionslar gibi istediğinizde aktif/pasif hale getirilebiliyor elbette.
  • ülke insanının bir kısmının nasıl bir zihniyete sahip olduğunun kanıtıdır.

bunlar gazeteci değil orospu evladı. gazeteci dürüst olur, bunlar insanları kandırıyor hit kazanmak için.
  • düpedüz hak ihlalidir. tecavüzdür. arama motoru gibi bir teknoloji varken, ana dilinizde hiçbir şey arayamıyorsunuz.

- ormanlar yanar, haber ararsınız, sonuç çöplük
    - deprem olur. haber arasınız, sonuç çöplük
    - milletvekili adayları açıklanacaktır. haber ararsınız, sonuç çöplük
    - seçim olur. haber ararsınız, sonuç çöplük
    - milli maç vardır, haber ararsınız, sonuç çöplük
    - merkür retrosu ne zaman diye ararsınız, sonuç çöplük
    - üniversite giriş sınavları açıklandı mı diye merak edersiniz, sonuç çöplük
    - ales başvuru tarihini ararsınız, sonuç çöplük

bu koduğumun arama motorları niye var lan o zaman? ne sikime yarıyorsunuz afedersiniz?

not: hiç "google"ın suçu yok" demeyin. ingilizce arayınca neden böyle olmuyor? dünayada ucuz clickbait yapan tek ülke biz miyiz? sadece türkçe içeriklerle mi seo yapılabiliyor?

çare gpt4 ile güçlendirilmiş bing gibi görünüyor. yandex de görece daha iyi diyorlar.
  • çöp bir ülkenin çöp bir olayı için bir şey öğrenmem gerekti, yıllar sonra türkçe bir arama yapınca iki dakikada bunun imkansız olduğunu gördüm. resmen internet diye bir şey yok türkiyede.

naynsearch diye bir oluşum vardı, aramanızı yapıyordunuz ve bu listelediği tüm haber sitelerini dışladığı bir google araması yapıyordu sizin yerinize. en son kullandığımda yerindeydi fakat şimdi offline görünüyor. buna benzer bir araç yok mudur?

edit: duckduckgo onerildi. ajanlik yapan tarafli google bok cukurundan cok daha iyi su an.
  • ben başka bir noktaya değinmek istiyorum bu haber siteleri hakkında.

örnek veriyorum;

"abd'li sismologlar orayı işaret etti: türkiye için bir sonraki deprem tahmini geldi!"

"ünlü deprem tahmincisi anasının amıko, türkiye için yeni bir tarih verdi"

"bu bölgedeki hareketlilik büyük bir depremi tetikleyici olabilir"

hayatımda bu kadar aşağılık bir durum görmedim. 3-5 tıklanma uğruna 40 binin üzerinde can verdiğimiz, sağ kalanlarında psikolojilerinin öldüğü bi durumda bu kadar ucuz, tıklanma için her şeyi yapabilecek sözde haber sitelerinden, medya kuruluşlarından midem bulanıyor. insanlar öldü olum. clickbait'in bile bi şerefi olmalı.
  • ben bu götlere küfür ettiğim kadar hiçbir şeye etmiyorum. google'da ne ararsam arayayım, ilk sırayı hep bu pezevenkler işgal ediyor. haber olsa anlarım, mesela bir deyimin anlamına bakayım diyorum, ekranda bunlar. ya da bir şiirin mısrasını yazıyorum, başta yine bunlar. film mi arattım, karşımda yine bunlar. senin şiirle filme ne alakan var da onu bile sitende yayınlıyorsun be mk evladı?

bonus: yemek tarifi
  • gelişmiş ülkelerde de böyle mi, merak ettiğim rezalet. haber için tıklamıyoruz herhalde kudurup intikam alıyorlar.
  • ülkemizde her sektörde olduğu gibi editörünün de, yazılımcısının da, webmasterının da sik kırığı olduğunu gösteren bok durum.
hesabın var mı? giriş yap