• 90'ları hatırlatan ayrıntılardan bir tanesidir. 80 sonra freni patlamış bir kamyon gibi her alanda dünyaya entegre olmaya çalışırken dönemin popüler kültür ürünlerinin benzerlerini yapmamız kaçınılmazdır. eh ne de olsa ithal ikamecilik alışkanlık olmuş uzun bir süre. her neyse 13 sene olmasına rağmen magazin programlarınnda hatırlayabildiğim kadarıyla filmin galasında davetlilere karışık pizza ikram edilmişti ha bu arada çöp hafızamı sikeyim.
  • acaip sevdigim film. benim kult filmlerimden biri bile diyebilirim. senaryosu tam olarak oturmus degil, tarantino esinlenmesi var, evet.. ama film acaip zevkli! olgun simsek'in ve meltem cumbul'un performanslari da acaip guzel.. ayrica maksat muhabbet olsun sarkisi cok geyik bir sarkiyken, bu film nedeniye beni acaip duygusal alemlere surukluyor.. ayrica bu filmin senaristlerinden biri sinema dergisi yazarlarindan uygar sirin - eger baska bir uygar sirin yoksa, ama sanirim o.. turk sinemasinda sonuc itibariyle ayri bir yerde duran bir film..
  • bu ülkedeki yönetmenlerin de, dağıtımcı firmaların da amına koyayım. kardeşim bu film nerde? ya kült ulan bu film. yok abi yok. doksanlarda yapılan hiçbir türk filmi, hiçbir yerde yok. paran varsa da izleyemezsin, korsan da bulamazsın.

bir de şahmaran konusunda böyle sinirliyim. isim vermiyorum ama seyirciye olan saygıları itibariyle belli bi gişede para kazanmak için kazayla güzel film yapmış bu adamlar. asla umurlarında değil çünkü yeni nesillere filmi izletmek gibi gayeleri yok. 60'lar, 70'lerde yapılmış nice türk filmi var, hem de restore edilmiş. biz 20 sene önce yapılmış bu filmleri izleyemiyoruz. yazık.
  • evet belki çok orjinal bir film değil ama beni bir şekilde etkilemiş bir türk filmidir. özellikle son kısımlarda meltem cumbul'un takside hüngür hüngür ağladığı sahnede çalmaya başlayan maksat muhabbet olsun isimli geyik olduğu kadar acıklı süper arabesk özkan uğur şarkısıyla beni deli gibi "heyt, yakarım uleyn" modlarına sokan ilginç film. meltem orda ağlamasaydı ben de böyle olmazdım. suçlusun meltem, kabul et.
  • hayatımdaki ilk açık saçık sahnelere şahit olduğum film.
    9 yaşında mı neydim. sandım adam kadını öldürüyor.
    meğersem sevişiyorlarmış.
  • şu an tv de olan
    (bkz: meltem cumbul) ve (bkz: cem ozer) in oynadığı film
  • 1998 yapımı filmin " maksat muhabbet olsun " isimli şarkısı dönemin radyolarında uzun yıllar en çok çalınan parçalar arasındaydı.
  • servise gelen pizzacı çocuğu derdest edip rehin almalı türk filmi. sırf keyfine hem de.

karşı binadan, "yangın merdiveni var az ilerde" diyerek adamı kandıran çocuğu hiç unutmam. hafızama kazınmış filim ile birlikte. sonunu hatırlamıyorum ama filmin.
hesabın var mı? giriş yap