• grev sırasında işçilerin fabrikayı ateşe vermesi, ve anlaşma sağlanınca hafif kavrulmuş tütünlerin sarılıp satılması ve tutması sonrası alınmış bir isim diye duydum. nedense bana da en mantıklısı olarak bu geldi.
  • lucky strike, sigara üretimine ilk başladığında şirketin adı başkaymış. şirket iflas etmek üzereyken depoları yanmış. tütünlerin kurtarabildikleri kadarını isli isli satmışlar. millet acaip tutmuş. şirket iflastan kurtulup acaip kar etmeye başlamış. sigaranın adını da lucky strike yapmışlar.

en sevdiğim sigaradır şahsen...
  • gorunuse bakilirsa bir nutella olma yolunda.

bundan sonra yuzumuze nutella surup uludag limonata sisesini kafamizda kirariz. ustune de sandalyede lucky strike icerken kahveyi puskurterek yere duseriz. dustugumuz yerde de eti brownie intense olsun. sonra kedi gelip suratimizdaki browniyi yalasin.
    valla eksi rituele buyuk anlam katti lucky strike.
  • adini piyasaya ilk ciktigı zaman bazi paketlerin ichinde bulunan joint'e borclu olan super sigara.
  • sevgili lucky strike,
    seni ne kadar çok sevdiğimi, o toasted müthiş içimine doyamadığı söylemek istedim. o güzel paketinle (andy warhola bile ilham olmuş) o güzel içiminle sen bir tanesin. (one&only) seni tanımak varlığıma bir şey katıyor inan. herkes dilek sigarası çevirirken, ben seni satabilen (o haysiyetli) satıcıları bekliyorum ve şansına inanarak* içiyorum seni. o güzel t/adınla hep yanımda ol yeter.

bu arada bazen bana bulgar yapımını veriyorlar içemiyorum, ben başkasıyla yapamıyorum. türk tütününün amerikan tütünüyle ideal karışımısın.

bir gün seni yeniden büfelerde tekel bayilerinde görmek istiyorum.

sağlıcakla kal,

elf

(bkz: icten entryler)
  • ülkemizde vizyona giren hali; eski taş gibi sevgiliyi, bir ayının kollarında ve kilo almış bir halde görmek gibi...

(bkz: benleyken daha iyiydi be)!!!
  • ld içen biri olarak tadını beğendiğim sigara. gerçi ld içen birisine ne verirseniz verin beğenecektir ayrı konu. sigara olarak tabi. neyse..
  • arkadaş fellik fellik ararken, büfede henüz dağıtıcısı yeni getirmişken bulduğumuz enfes sigara. dağıtıcıya "abi bunun softu yok mu?" diye bir soru yöneltildiğinde ise alınan cevap korku filmi repliği gibi: "soft 2. dünya savaşından beri üretilmiyor!.."
  • yiğidin harman olduğu konya ovasına daha düşmemiştir. * sorduğum bakkal çakkal sahipleri ise; haa höö şeklinde karşılık verip, o yoğğ onun yerine muratti verelim diyip geçiştiriyorlar.

gelsin, bende hemen içip bi siki beğenmeyen ekşici yazarların arasına karışmak istiyorum. lütfen çabuk..

--- spoiler ---

ıhhğğ olmamış texsas düzlüklerinde içtiğim lucky'nin yerini tutmaz

--- spoiler ---

edit: ulan ne çok goca gonyalı keş varmış anasını satayım, mesaj kutum doldu. gençler sakin... pazartesi raflarda yerini alıyormuş, infial yaratmıyalım. sıraya geçelim.
  • 2 ay önce ekşi'de çok övülmesi sebebiyle yurt dışında bulup aldığım, pakedini yarısında attığım sigara.

trollük falan değil lan, valla beğenmedim. bir camel soft değil.
hesabın var mı? giriş yap