• bu başlık benim için engelleme başlığı olmakta olup,bu arkadaşı savunan kişilerle bir daha burada karşılaşmamak üzere engeli basıyorum,böylece sözlük içeriği daha okunur oluyor.
  • kemal derviş'in kapı önünde arkasına basarak giydiği en değersiz ayakkabının teki olamayacak kişidir. yaptığı herşey ya yanlış ya da eksik. sonunda da bu işi beceremediğini göreceğiz. bedelini yine biz ödeyeceğiz, boşa geçen zaman da hayatımızdan gidecek. rte hükümeti asla enflasyonu düşüremez.
  • şimşek enflasyonu sıkı para politikası, sıkı maliye politikası, hedeflerle uyumlu gelir politikası, yapısal dönüşüm ve verimlilik artışı ile indireceklerini söyledi
  • kamuda kemer sıkmayı kamu bütçesini ve memur maaşlarını astronomik şekilde arttırarak sağlayan kral.
  • şu ana kadar başardığı tek şey faiz artırmak olan ekonomi bakanı. çoğu konuşmasını dinliyorum hiç bir şey anlamıyorum. bir planı olduğunu da düşünmüyorum.
  • elin amerikalı gazetecisinden çatır çatır soru alıp alaycı sırıtışıyla para dilenmeye giden,kendi ülkesinde yalaka gazetecilerin karşına çıkan biritiş vatandaşı.tabii yerel halkın basını kim ki onlar bana soru sorabilir kafasında.
  • neden sigaraya %50 vergi artışını koyamadığını küresel baronlara yakınlığından dolayı diye düğündüğüm kişi. pastaya kdv koyarken, kaldırımda yürürken sigara içen, kafede bir kahvenin yanında 7 sigara içen insanlardan ve sokaklarda aynı anda sigara içen onlarca milyon kişiden artan vergi almamak düşündürücü değil mi?
  • fakirden alıp zengine verir. arada birde fakir aile sofrasına oturur.
  • fakirden alıp zengine vermesinin sebebi zenginlerin iştahını kabartmak olan maliye bakanı. zenginlerin iştahı kabarsın ki önce para getirsinler. at gözlüklü insanımız paranın olmadığı ortamda ne bekliyor anlamıyorum? 3 senedir kasaya zırnık girmeden para basıp asgari ücreti artırma stratejisini savunuyorlar sanırım. bu dimağlara gözlerinden alev çıkaran nebati bile çok.

kamuda israf, yolsuzluk ve dahi vergi sistemi elbette eleştirilebilir ama bugünün ana konusu bu değil. recep tayyip erdoğan çark etmeyip ekonomiyi doğru insanlara teslim etmeseydi belki yerel seçimlerde bu denli düşüş yaşamazdı ama yüksek ihtimalle ülke venezuela’ya dönerdi. bizim olmayan paraları kredi ve kredi kartı makyajıyla har vurup harman savurduk. şimdi geri ödeme vakti. ortak bir bilinç oluşturulması gerekiyor. tabi ülkemizi seviyorsak.
hesabın var mı? giriş yap