• kendi canlandırdığı iki karakterden, birinin diğerini oynayamayışını da ayrıca oynayan adam. helal olsun.
  • dünyadaki kaç oyuncu, aynı dizide* oynadığı 2 karakterden birinde diğerinin taklidini yapmış ve bu taklidi yaparken hiç sırıtmamıştır? adam taklit yaparken bunun taklit olduğunu da hissettiriyor, yani direkt taklidini yaptığı karakter gibi oynamıyor o anda, ikisinin karışımı bir şekilde oynuyor.

tanım: şapka çıkarılası oyunculardandır.

edit: muzmin evli arkadaşımız gerçekten huysuz apartman yöneticiliği yapmış altta :) daha önce bu konunun işlendiği entryleri yazmış. oysa ben entrymi bilgi verme amacıyla değil, 10 sene önceki bu konuyu tekrar gündeme getirmek, vurgulamak ve hala inanılmaz geldiğini anlatmak için yazdım. zaten ilgili bölüm yayınlandığında da sözlükte çok ses getirmişti. nerdeyse her başlıkta bazı bilgiler zamanla tekrarlanabilir farklı kelimelerle.
  • kendi canlandırdığı karakterin taklidini yapabilen adam. saygı duydum.
  • yalan dünya' nın son bölümünde yaptığı olayı anlatmaya çalışsam cümle kuramam sanırım. adam onu oynadı bir de yuh yani. hiç tanımasam, bilmesem bu adamı kesin ikizi var derdim o performans sonrasında. helal olsun sana.
  • adam, kendi oynadığı karakteri taklit etmeyi başaramayan diğer karekteri oynadı ya..öh yani..

anlatabildim mi acaba? çok kaygılıyım da bu konuda..
  • şener şen oyunculuğu üzerine neşet ertaş sesi bir insan..
  • şöyle uzun boylu, mankenden bozma, biraz oyunculuk yeteneği olan birisi olsaydı başlığında en az 500 entry'ye sahip olurdu. kendisi doğru kişilikle ve doğru yetenekle yanlış ülkede doğanlardan.
  • sırf yalan dünya dizisi farklı iki karakteri oynayıp sanki farklı oyuncular oynuyormuş hissini uyandırdığı için oyunculuğunun kısa bir özetini gösterse de yıllardır oynadığı karakterler hatırlandığında nesinin beğenildiği ortaya çıkabilir zannımca. bir demet tiyatro'da izlediğimiz kudret ile gelincik'te izlediğimiz psikopat aşık aynı insanmış gibi gelir mi size? ya yedi numara'daki ailesinin beklentilerini karşılamayan aklı oyunculukta olan sorumsuz, saf görünüp gerektiğinde lafı gediğine güzelce oturtan sabit? hepsine inandık hepsi de kanlı canlı bir karakter olarak gözümüzün önünde. bazı insanlar var sessiz sedasız oynar sürekli popüler olmaz ama böyle oturup düşünüldüğünde hakkaten ya bu adam iyi oyuncu dersin işte öyle biri olgun şimşek. tıpkı badi ekremi de eşkiyayı da oynamış şener şen gibi.
  • eğer yalan dünyanın 8.bölümü bir holyywood filmi olsaydı en iyi erkek oyuncu ödülünü alacak olan adamdır.kendi oynadığı iki karakterden biri ile diğerinin yerine geçermiş gibi yapmak. anlatması bile karışık adam oynadı bunu hem de ne oynamak!büyük aktör...
  • bu adam kendi neslinin en iyi oyuncusudur. hele o yazı tura'da ki rıdvan yok mu? yürek dağlar yürek.

(bkz: yazı tura)
    (bkz: rıdvan)
    (bkz: taruk arkun)
    (bkz: yedi numara)
    (bkz: bir demet tiyatro)
    (bkz: kudret)
hesabın var mı? giriş yap