• allahını seven bu başlığı en yakın seçime kadar en üstte tutar.

çıldırmamak elde değil. şu şu kadar olmuş bu bu kadar olmuş diye saymayı da bıraktım.
    zaten markete bakkala giden herkes durumun farkında.
    artık iş arabaymış, telefonmuş falan da değil. soğan, maydonoz meselesine dönüştü.

inanılmaz her şey. inanılmaz pahalı. inanılmaz.

edit: başlığa olan ilgi bile durumun özetidir bence. bu işin şakası, trolü de yok artık. bu ülkede domates alınırken düşünülüyor!

yeter!

edit2: bu kadar çok entry girilip neredeyse herkesin aynı fikirde olduğu bir başlık bu mecrada çok rastlanılan bir şey olmasa gerek. bu ülkenin şu andaki tek gerçek gündemi ekonomidir! bunu, acı da olsa, kanıtlayan tüm yazarlara teşekkürler.

edit3 seçim sonrası:

bu başlığa müthiş destek veren tüm ekşi yazarlarına teşekkürler.
    gördük ki ülkemizin %52'si bu pahalılığı sorun etmiyormuş. umrunda değilmiş.
    gittiği yere kadar o zaman!
  • hayatımda ilk defa market alışverişi yaparken kendimi frenliyorum. sepete attığım her üründe kazıklanmış hissediyorum.
  • sadece yukarıda kalsın diye yazıyorum.

tanım: sonuna kadar haklı ama artık ne yorum yapacağımı bilemediğim başlık. durdum öylece izliyorum artık.
  • son zamanlarda her markete girişimde kasada birşeyler bırakmamla vardığıma kanaat getirdiğim sabredilemezlik şeysidir. yukarıdaki arkadaşa katılıyorum, kelimelerin bile enflasyona yenik düşüp bulunamadığı yerdeyiz artık…
  • az empati kurabilecek boomerlara yazıyorum. sizin zamanınızda işe giren birkaç ayda hayatını kurardı. şu an en az bir iki sene aile yanında para biriktirmeden bağımsız bir hayatınız olması imkansız. o da büyük para değil ancak ev tutarsınız üç parça eşya alırsınız. allah aşkına artık başka birine oy verin. kılıçdar bile kabul vallahi gençliğimiz elden gitti ya.
  • t. bir başka 2022 hayat pahalılığı başlığı.

aslında alım gücünün yerlerde sürünmesiyle oluşan bir durum.
  • önceleri kartıma 200 lira atar fiyatlara bile bakmadan doldururdum sepetimi. şimdi aynısını yapsam en az 2000 tutar.
  • bir kaç gün sonrası için gayet ucuz bence. ülke maalesef öyle bir hale geldi ki bugün aldığın ürünü çok pahalı diye almazsan yarına daha da pahalılaşıyor.
  • onların yaşaması için bizlerin ölmesi gerekir, o dereceye geldi pahalılık !
  • bu sabah yaptığım alışverişi söylüyorum

500grm filtre kahve
    2 adet küçük boy jelibon
    magnum crack classic
    1 adet muz
    1 adet kol böreği
    1 adet tonik

ödedeğim ücret 235tl

kahve dışındaki her şey tek seferde tüketilecek ürünler. ben geçen sene 235tl ile puma ayakkabı almıştım

edit: puma benzetmeme laf edip ayakkabı karın doyurmuyor diyen yobazlar var
hesabın var mı? giriş yap