• tipik dario argento filmi. başrolünde inga adlı bir maymun var. jennifer connelly'nden güzel rol yapmış maymun ^^

ergen kızlar, kurtçuklar, yatakhane, yeni gelen kızla alay eden diğer ergen kızlar, despot müdire vs. olmasına rağmen bir suspiria değil. suspiria'daki o gerilim yok bu filmde. amaçsızca işlenen cinayetler var.

--- spoiler ---

hala annenin amacının ne olduğunu anlayamadım. oğluna mama hazırlamak için mi yaptı her şeyi?
    --- spoiler ---

hangisi hangisinden etkilendi bilemem ama mahallemizin sevimli katili freddy krueger ile filmimizin çocuğu arasında büyük bir benzerlik var.

anlayan anladı.
  • dario abimizin demirbaşlarından olan filmdir.
    sabahın bu saatinde izliyorum niyeyse
    sırf cinifır ablayı gorelim hevesine henuz daha dazecik ikene..

bu entry inatla antik.eksisozluk ten girilmiştir.
  • filmin kostüm tasarımcısı giorgio armani'dir. bebek isa ve bakire meryem aşkına dostum, buna inanabiliyor musun ha?*
  • argento'nun diğer filmlerine göre daha fantastik ve enteresan bir hikayesi var. film boyunca yaratılmak istenilen gizem, finale doğru sıkı bir gerilimle birleşiyor. henüz 15 yaşında olan jennifer connelly ise gayet iyi bir oyunculuk sergilemiş. müzikler ise çok başarılı.
  • son 1 haftadır istisnasız her sabah kahvaltı hazırlama süremde açıp dinlemelere doyamadığım bir david august şarkısı.

keşfetmeme yardımcı olana teşekkürler, alamanya'daki eniştemlere de selamlar.
  • “creepers” olarak da bilinen dario argento‘num ingilizce olarak çektiği ilk film olma özelliği taşıyan 1985 tarihli korku filmidir. film isviçre’ye okumak için gelen jennifer adlı genç bir kızın etrafında şekillenir. okulunda öğrencileri tek tek avlayan bir seri katil ortaya çıkar. jennifer’ın böcekler ile iletişim kurabilme yeteneği vardır ve katil ile savaşmak için bunu sonuna kadar kullanacaktır.

argento film ile ilgili olarak ilham kaynağının böceklerin suç olaylarının çözümünde kullanıldığı bir hikayeden geldiğini söyler. böceklerin varlıkları boyunca yanlış anlaşılan canlılar olduklarını savunur ve hikayesini bu fikir üzerinde şekillendirir. klasik slasher elementlerini , sürreal anlatım ile birleştirek ortaya hiç de fena olmayan bir iş ortaya çıkarır.

creepers argento filmografisinde bir deep red veya bir suspiria olmasa da gerçekten her korku severin bir defa izlemesi gereken filmlerden biri. ayrıca film survival-horror oyun türünün ilk örneklerinden biri olan 95 tarihli clock tower: the first fear’ın en büyük ilham kaynağı olma özelliğini de taşıyor.

mesajlar üzerine edit: filmin “creepers” olarak bilinen anerika piyasası için toplam 30 dakika kesilmiş versiyonu rezalet evet. yukarıdaki girdi sansürsüz italyan versiyonu için girilmiştir.
  • japon dj/prodüktör shingo nakamura' nın haziran 2021 çıkışlı "glow" albümünde yer alan (bkz: glow/@savata) en karakteristik nakamura şarkısıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=jsvmesrn8w4
  • az önce netfilx'te izlediğim korku (?) filmi.

--- spoiler ---

conjuring tadında başlayıp kutsal damacana 2 filmine dönen bir yapım.

--- spoiler ---
  • klasik bir film ancak zevk alabilmek icin kesinlikle hic bir noktada - ki bu film icin hemen her sahnede gerekiyor - "ama neden?" diye sormamak gerekiyor.
hesabın var mı? giriş yap