• herkes soylemis ama fazlasi goz cikarmaz: dunya alemin en sahane muzigini yapan grup, hepsini iki goz oda evimde senelerce kira almadan agirlarim, yanaklarini hanimis hanimis diye sikarim, oyle sempatikler.

yalniz oyle bir suru para bayilip en onden koltukta filan izlenecek bir grup degil bu. soyle amfitiyatro seklinde bir cim alanda, piknik yaparken yayilacaksin tepelerde bir yerde, hava guzel, alkol aldik mi sorusuna hic dusunmeden almaz olur muyuz be amirim diyecek kadar kafalar rahat, ohhh, una notte a napoli girecek arkadan.. hersey agir agir, suratta hic gitmeyen malak bir gulumseme. hayat budur kardesim. pink martini 42'dir, o kadar.
  • muhteşem müzik grubu.. başkaca bir sıfatı yakıştıramıyorum.. bilen biliyor zaten, uzun uzadıya methiye düzmek gereksiz..

arabada, uzun yolda kızımla hey eugene diye bağırmak dünyanın en muhteşem şeylerinden biri olsa da şahsi favorim her zaman cante e dance..

okula "your favorite pop star hede" konusuna millet nicki minaj, selena gomez, justin bieber ödevi götürürken, china forbes ödevi götüren bir yavru yetiştirdiğim için de kendim ve eşimle gurur duyuyorum..
  • dün gece volkswagen arena'da izlediğim, kaliteli müziğin insan ruhuna ne kadar iyi geldiğini bir kere daha anlamamı sağlayan dünya tatlısı grup.

tüm konseri kıpır kıpır, oturduğum yerde kıçım başım ayrı oynayarak izlediğim için konserlerinin ayakta izlenmesi gerektiğini düşünmekteyim. insanları oturtmayınız efendim, bırakınız özgürce dans edebilsinler.

ayrıca, böyle büyüleyici bir grubun konseri pazar akşamı olmamalı. bir gece önce "earth is a beautiful heaven" diye bir o yana bir bu yana salınarak şarkı söylerken, ertesi sabah boklu istanbul trafiğinde işe gitmeye çalışmak hiç hoş olmuyormuş.

ama yine de etkileri geçmedi, hala gülümsüyorum.

yine gelsinler, hep gelsinler.
  • bu guzelim grubun la soledad adlı şarkısı gerek piyano introsu, gerek sözlerinin naifliği ve gerekse solistinin dingin sesiyle muhakkak dinlenmeli, dinletilmeli...
  • yil basi gecesi portland oregonkonserinde 4. sirada uskudar'a gider iken'i calarak, alkislari toplamis, sahane ustu grup.
  • türkiye özelikle istanbuldaki bazı kalburüstü restorantların ve barların gidip teşekkür etmeleri gereken müzik grubu. zira bu insanlar müzikle ilgilenmeseydi, müzik yapmasaydı bu tarz mekanlar ne müzik çalacaklardı, orada yemeğini yiyen insanlar ne dinleyeceklerdi merak ediyorum yada iç mimarisine, menüsüne rağmen yerlerde sürünen kalite seviyesini nasıl yükselteceklerdi hiç bilmiyorum.
  • şu fani gökkubbe altında, dinlemekten en zevk aldığım grup diyebilirim rahatça. hele o donde estas yolanda diye bağırmaları yok mu, candır. her dinlediğimde de y tu mama tambien'i hatırlatır bana. bir de, neden bilmiyorum ama bu şarkı bana feci halde dany brillant'ın dans les rues de rome'sini hatırlatıyor. böyle de çağrıştırır durur işte

la soledad ise bambaşkadır. ayrılık, özlem, yalnızlık.. safi melankoli çağrıştırır. fuzuli'yi hatırlatır;
    ne yanar kimse bana âteş-i dilden özge
    ne açar kimse kapım bâd-ı sabâdan gayrı
    mısralarını düşündürür mütemadiyen

amado mio eğlencelidir. alır sizi acayip bir karnavala götürür. palyaçolar içindesinizdir. mutlu mesut bir maskeniz vardır. falan da filan da...

güzel gruptur pink martini...
  • vaktiyle latin müziğiyle içli dışlı olan, yeri geldiğinde kimi grupların türkiye'de konser vermesine ön ayak olan bir abimiz sayesinde ilk adımlarından beri takip ettiğim grup.

2005 senesinde iş kulelerinde verdikleri konsere öğrenci halimle son paramı vererek bilet almıştım. tahminimce bunlar yeni albümü basıp iyice meşhur olduktan sonra türkiye'ye ikinci kez ayak basmayacaklardı. ön görüme sıçayım. üç beş ay sonra üsküdar belediyesi getirdi herifleri.
  • ispanyolca, japonca, ingilizce, yunanca gibi pek cok degisik dilde sarkilar soyleyen amerikali grup. ilk albumleri "sympathique". citroen reklamlarinda caldigini soyledikleri "je ne veux pas travailler[i don't want to travel(:p)]"in da adi sympathique. http://www.pinkmartini.com/'dan resimlerine bakilabilir. ne dedikleri anlasilmasa da pek sevimli grup.
  • seksen yaşına şu günlerde giren anneannemin yine beni şaşırtmasına vesile olan grup... bundan birkaç yıl önce, onu ziyaret ettiğim yine günlerden birgün kulaklığımda duyup, sevdiği "sympathique" şarkısı sayesinde birkaç gün yine diskmanimi hacılamıştı. ah şu anneanneler, ne güzel yaratıklar.
hesabın var mı? giriş yap