• (bkz: black mirror) dizisinin bölümlerinden birinin gerçekleştiği kazanç yoludur. tabii başlığın açılma sebebinin yine reklam amaçlı oluşu da beni iğrendirdi, o ayrı.

edit: başlığı açan kişi entry sildiği için başıma kalmış. bilginiz olsun.
  • reklam izlemeden para kazanmak diye bir şey olduğu için eskimiştir.

bir tane reklam izleyecek bot yazılımı buluyorsunuz yada yapıyorsunuz/yaptırıyorsunuz . yazılımı bir şekilde elinize altıktan sonra bu yazılım sizin yerinizi reklamları tıklayarak size para kazandırabilir. bu şekilde bot yazılımları kullanarak haksız gelir elde etme etik midir ? bana göre değildir.
  • reklam izleyerek para kazanmak diye bir şey vardır. siz izlersiniz, onlar kazanır.
  • oha bu kadar da düştük mü? genelde fakir asya ülkelerinde yaptırılır bu, bilgisayar başında clickfarmlarda çalıştırırlar insanları çok komik paralara. 1 yıldır bu işi yaptıktan sonra "mouse sesi duydukça birilerini öldüresim geliyor" diyebilecek kadar çıldıran insanlar olmuş.

bir insanın zamanını, enerjisini ve emeğibi satabileceği en kötü mesleklerden biridir sanırım. internette reklam izleyerek/tıklayarak para kazanabileceğibiz siteler var, bu sitelerden sizin yerinize reklam izleyecek bir algoritma yazarsanız oturduğunuz yerden de aynı parayı kazanabilirsiniz. lisedeyken yapardım bunu, ayda 20 dolar falan kazanabiliyordum da döneminin parasıyla 30 lira yapmıyordu, değmediğinden uğraşmamıştım çok.

bütün gün bilgisayar başında oturup reklam izlemek ve tıklamak.. kendinize bunu yapmayın, yazıktır. siz bilirsiniz tabi, can sizin canınız, zaman sizin zamanınız. benimkisi bir dost tavsiyesi sadece.

edit: ne ile karşılacağını merak edenler google'a click farm yazıp arayabilirler. yabancı mizah sitesi cracked'ın bu konuda çok iyi bir makalesi de vardır, ayrıca tavsiye ederim.
  • doların arttığı dönemlerde kazançlı gelen uygulamalardır. şimdilik günlük çerez parası kadar bir getirisi var.
  • bir arkadaşımın 14 bin yatırdığı olay. önce belli bir tutar para yatırıyorsun. daha sonra izlediğin her video için 2-3 dolar tutarında para hesabına yatıyor. başlangıçta 42 bin yatıran da var şu anda 56 bin kazandım diyor. ne kadar doğru yanlış bilmiyorum. ama çok yakınım bu işe girdiği için onun adına endişeliyim. bekleyip göreceğiz
  • (bkz: brave browser)
  • yeni bir dolandırıcılık türüdür. ilgili birkaç haber, sadece bir google araması kadar uzağınızda:

https://www.webtekno.com/…ayi-sovrntur-h119336.html

https://www.haberler.com/…vaadiyle-14214697-haberi/
  • çok cüzi rakamlarla mümkün olabilecek durum.

fakat reklam başına birkaç dolar vaadediyorsa, daha fazla kazanmanız için sisteme para yatırmanız gerekiyorsa, hele hele sisteme başkalarını da üye yaptığınızda size ciddi bonuslar da veriliyorsa birçok ponzi özelliği bir araya gelmiş demektir ve de uzak durulmalıdır.
hesabın var mı? giriş yap