• richard dawkins'in giderek arsızlaşan, etik kuralları hiçe sayan, vicdansız et endüstrisine karşı insan eti önerisini gündeme getirdiği beyanattır.

özellikle yapay olarak hayvan eti üretme çalışması yapan şirketleri de eleştirmiş.

neden insan eti tüketmiyoruz diye sormuş.

aynı röportaj sırasında dawkins, çiftlik hayvanlarının yaşadıklarını holokost'a benzetmiş.

“sığırları taşıyan kamyonlarını her gördüğümde, auschwitz'e giden demiryolu vagonlarını düşünüyorum.” diyen richard dawkins, insanlığı bu konuda artık etraflıca düşünmeye davet etmiş.

zira dawkins'e göre hayvanlar ve insanlar arasında doğal bir fark yoksa, yamyamlığı ya da yamyamlık davranışını neden reddetmemiz gerektiğini anlamak çok zor.

bence de çok yerinde tesbitler bunlar. sahi bizi homo sapiens olarak kayıran nedir?

ölen insanları gömeceğimize etlerini yesek dünya ve hayvanlar için muazzam bir iyilik yapmış oluruz, ille et yiyeceksek.

kaynak burada
  • yetiştirilmesi ,bakması zor iyi bir et yağ oranı tutturabilmek güç lezzeti tartışılır. bunlar sayılabilecek mantıklı sebepler.
  • evrimi savunan, insanların ormanlardan geldiğini bilen bir kişi için fazla iddialı bir açıklamadır.

not: ateist.
  • saçma sapan argümanlar ile eleştirilemeyecek durumdur.

tıp doktoruna sorun demiş herif ya.

konuşan kişinin kimliğinden habersiz olmak ne acı bir şey.

richard dawkins'in bilmediğini şimdi karadeniz teknik üniversitesi tıp fakültesi'nden falan mezun olup araklama bilgi ve araştırmalar ile doçent falan olan sikimsonik yurdum doktoru hemen bilir şimdi.

canan karatay'a soralım isterseniz.

belki ufkumuz iyice genişler de götümüze kalıp halinde tereyağı sokmaya ikna oluruz.
  • richard dawkins'e laf yok. ne söylüyorsa doğrudur. inanmıyorsanız da saygı duyacaksınız. saygı nedir, önce onu bir öğrenin.
  • beyaz çift kaplan atletim ve pijamamla zeytinburnu sahilinde mangal yapamayacaksam ne için yaşıyorum ben diye sorgulamama yol açan beyandır.
  • bir bilim adamı olarak mantıklı ve doğru olanı yazmış. mantık olarak bir bir hayvan eti yemek ile insan eti yemek arasında pek fark yok. kendisi tercih etmem demiş..
hesabın var mı? giriş yap