• mersin'de yapılmıştır.

bir heykel ancak bu kadar estetikten uzak olabilir.

görsel

edit: mersin yerel gazetesi tarafından olayın özeti şu şekilde açıklanmış.

--- spoiler ---

https://www.mersinimecehaber.com/…kel-2-h39826.html
    --- spoiler ---

edit 2: mersin büyükşehir belediyesine mesaj attım; ''bu heykel kimi simgeliyor'' diye.

cevap: merhaba, mesajınızla alakalı en kısa sürede sizlere dönüş sağlayacağız.

henüz geri dönüş sağlanmadı.

edit 3: konu ile ilgili @layenkati nickli yazar arkadaşımız olayı şöyle özetledi.

merhaba,
    mersin'deki heykel ile ilgili maalesef çok fazla yanlış bilgi giriliyor. ben de henüz yazar olmadığım için derli toplu bir şeyler yazamadım. olayın doğrusunu belki anlatırsınız ümidiyle size yazmak istedim. kentte, 2012 yılında 10. uluslararası hüseyin gezer taş heykel sempozyumu düzenlendi. bu etkinlikte birçok ülkeden sanatçılar ağırlandı. kentte 1 yıl sonra yapılacak olan akdeniz oyunları'na ithafen çeşitli spor heykelleri tasarlandı. akdeniz oyunları tesislerinde sergilendikten sonra bu eserler, çeşitli kavşaklara yerleştirildi. sporun karikatürize edildiği eser, koreli bir misafir sanatçı tarafından yapıldı.

sanatçının, heykelle benzer diğer eserlerinin tamamını aşağıdaki internet adresinden görebilirsiniz.

--- spoiler ---

https://ridikul.hu/…elmes-a-gengszter-is-szanalmas/

--- spoiler ---

edit 4: pek değerli yazar arkadaşlar; sinan şamil sam bu ülkenin yetiştirdiği en büyük boksörlerden birisidir. (dünya kıtalararası boks şampiyonluğu) ayrıca kendisi vefat etmiştir, nur içinde yatsın.

bazı terbiyesiz yazarlar; bir algı operasyonu yapılıyor tarzı ahlaksızca mesajlar atmış. böyle bir durum yok. gazeteler o heykelin sinan şamil sam'a ait olduğunu düşündükleri için gazetelerinde haber yapmışlardı. rahmetli sinan'a benzemiyor bu, yıkın bu heykeli diye. bende başlığı buna istinaden açtım.

ulan ne çirkin kalpli insanlarsınız...
  • (bkz: e. honda)
  • kendisini seven birisi tarafından yapıldığını sanmadığım heykel.
  • offf!! olamaaazz! olamaaazzzz! kesinlikle olamaz!
    sinan şamil sam gibi bir boksöre da mi saygınız yok, bu ülkeden çıkmış hiçbir önemli kişiye saygınız olmadığı gibi?
  • bir şeyi hiç yapmamaktansa yanlış yapmak, eksik yapmak daha iyidir diye düşünür ve hep bunu savunurdum; ama artık tadı kaçtı kötü yapacağınıza yapmayın ulan.
  • erkam yıldırım heykeli gibi duruyor daha çok.
  • görenlerin şamil sam'ı sumocu zannetmesine sebep olacak heykel. japonlara hediye edelim bence bakın size sumocu heykeli yaptık diye.
  • görseli, bir şey içerken açmanızı tavsiye etmem. çayı olduğu gibi bilgisayarın ekranına püskürttüm.

ulan hadi böyle bir ucubeyi yaptınız diyelim de, hiç mi utanmadınız oraya dikerken?
  • kırmızı olan şort mu ?
  • bu nedir arkadaş, şaka gibi resmen. bunu yapacağınıza hiç yapmayın.

bence heykelciliğe karşı olan yobaz bir zihniyet tarafından trollemek için yapılmış olabilir. zira ben burada ciddiye alınacak hiçbir şey göremiyorum.
hesabın var mı? giriş yap