• istanbul imam hatip de okurken dilden dile anlatılan bir efsanedir. reis istanbul imam hatip lisesinde okurken hiçbir cumayı kacirmazmiş hata 41 derece ateşi oldugu birgun bile hastanede yatakta baygın yatarken tam namaz vakti yatağından kalktığı ve namaz kıldığı söylenir. laikliği ile tanınan siyasal atatürkçü hastanenin başhekimi doktor ise kuplere binmiştir. 41 derece ateşi olan bir hasta bırakın namaz kılmayı yürümiyecegini bile söyler ve sırf namaz kılmak için neden canını ortaya koyduğunu anlamakta zorlanır ve reisin show yaptığıni iddia eder namazdan sonra hemen odasına gelmesi konusunda talimat verdirir. namazdan sonra reis doktorun odasına kapıyı çalmadan girer ve doktor bu cesaret karşısında şaşırır ama bozuntuya vermez.
    doktor: siz dindarlar sadece para ve şan şöhret dini kullanır ve savasirsiniz. biz siyasal atatürkçülerise onur ve şeref için yaşar ve savasiriz demiş ve sırıtmış.
    reis: doğru söyledin doktor herkes kendinde olmayan şey için savaşır. demek ki sizde şeref ve onur yok ki onun için savasiyorsunuz demiş.

doktorun yediği bu ayardan sonra siyasal ataturkculugu bırakıp kendini dine verdiği söylenir halen.
  • bu hikayeyi okuduktan sonra aklima gelen cümle şu oldu;
    (bkz: din kitlelerin afyonudur)
  • --- spoiler ---

necip fazıl değil miydi lan o?
    --- spoiler ---
  • bir el hareketiyle ayin ikiye bolundugune inandigim gibi bu hikayeye de inandim.

hikayelere inanirim.
  • dindarlar allah için savaşmıyor muydu? sorusunu akla getiren ve bir rakibe, bir kendine koz vereceğin diyalog zincirine dönüşecek saçma bir hikaye.
  • olmayan ayardır. ayrıca açtığı başlık bile niyetini belli etmektedir.

(bkz: laikçi)
  • * ...der ve siritir.
    * ...savasiyorsunuz der.
    bu mükemmel anekdotu daha da mükemmel yapacak ufak dokunuslar.
  • (bkz: mal beyanı)
  • ben ikna oldum, akpye oy vereceğim genel seçimlerde, çok güzel ayar vermiş "aşırı laikçiye"...
    bu yazıyla beni akpye kazandırdın trol kardeş, aferin sana :)
hesabın var mı? giriş yap