• az önce gerçekleştirdiğim eylem.

korkuyorum sözlük, zehirlenir miyim? uyandım az önce, boğazım yanıyor manyak gibi, üşütme başlangıcı. hemen bir tane soğuk algınlığına karşı nurofen attım ama aklıma takıldı, saatler önce yemiştim en son bir şeyler. bir tırsıntı aldı beni şu anda... korkuyorum...
  • anal yolla alınan ilaçsa, ki buna fitil deniliyor, açmışsın tokmuşsun bir skim farkettirmeyecek iştir.
  • aç karnına ilaç içmek dediğimiz olay ilacımı içiyim ondan sonrada gidiyim şurdan bi iskender yiyim, gidiyim bi kelle gırdırıyım'la olmaz. aç karnına ilaç almak dediğimiz olay en son yemekten sonra 2 saat geçmiş olmasıdır ve ilacı aldıktan sonra 1 saat boyunca yemek yememektir. ara öğün olmaması makbuldür, diabetlilerdeki aç karnına olayı farklıdır, onlar yemekten önce kullanır sonra yemeğini yer o yüzden aç karnına diye değil yemek öncesi diye bir tabir kullanılır genelde. eğer ppi * kullanıyorsanız sabah ilacınızı alın birşey yemeden evden çıkın kahvaltınızı iş yerinde yapın, en azından bunu yapın yani, -işe gitme süresi şehre göre değişmekle birlikte- bi yarım saatcik beklemiş olun noolur ki, sağlığınızdan daha mı önemli
  • genelde kemik erimesi ve mide ilaçlarını içerken yapılması gerekendir.
  • çok yanlış bir harekettir. deneyimlerim sonucu : mide yanması, mide bulantısı ve az da olsa baş dönmesi yaşanmaktadır. kaçınılmalıdır.
  • az önce yaptığım mallıktır.

lisede lakabı domuz olan, çok nadir hasta olan bir insan olarak ilk kez gittiğim ankara'da duş alıp bu karda kışta dışarı çıktım. yaşadığım en ağır gribi geçiriyorum. sürekli öksürüyorum, ateşim düşmüyor, boğazım ve kulaklarım ağrıyor. ankara'dan gelir gelmez, bu sabah aile hekimime gittim ve biri antibiyotik 4 tane ilaç aldım.

en son gece, ankara dönüşünde bolu civarında bir döner yemiştim. ilaçları alır almaz, zaten grip sebebiyle mala dönmüş olan ben ilaçları aç aç yuttum. gerçekten korkuyorum.

eğer bir şey olmazsa bu entry'yi editleyeceğim. ama editlemezsem bilin ki öldüm.

edit1: ilaçlarım şunlar:

amoklavin-bid 1000 mg
    forza tablet
    panadol 500 mg parasetamol
    tanflex %0.15 oral sprey doktor moktor olanlar yazarsa sevinirim.

edit2: hicbir sey olmadi.

ayrica (bkz: 2019 grip salgini)
  • ilacın daha etkili olacağını düşünüp kullanmışlığım var. az daha öbür tarafa boy veriyordum.
  • tok karnına, 12 saatte bir içmem gerektiği söylenen bi antibiyotiğim var. fakat bunu bi türlü ayarlayamıyorum. saati 11 olarak seçtim. uyanır uyanmaz yemek yemeyi sevmediğim için biraz zamanım olsun istedim. akşam yemeğini 5 gibi yiyorum. yaklaşık 6 saat sonra aldığım antibiyotik tok karnına mı alınmış sayılıyor? ilaç alıcam diye oturup yemek mi yiyeyim? çoğu zaman 12 civarında yatıp 10 a doğru uyanıyorum ama bazen birkaç saatlik esneme olabiliyor uykuda. bu sefer de sabah antibiyotik saatinde anca uyanabiliyorum ve kahvaltı fırsatı olmuyor. neyse çok uzattım farkındayım. kısacası 12 saatte bir tok karnına antibiyotik içme düzenini sağlamak çok zor. bu yüzden aç karnına alıyorum ilacı. bunun büyük bi zararı var mıdır?
    genelinin yazdığı gibi mide bulantısı, kramp vs olmuyo bende.
  • aç karnına sadece mide korucuyu sınıfında ki ilaçlar ve doktorun tavsiyesi ile verilen ilaçlar içilir
  • genelde gecenin bir yarisi siddetli basagrisi veya adet sancisi ile uyandigimda yapmak zorunda kaldigim aktivite.

nexium ile birlikte alinan herhangi bir ilac mideye zarar vermeden etkisini gosterecektir. nexium'suz ac karna herhangi bir ilaci icmekten cekinirim. saglam kalan bir midemiz var, onun da icine etmeyelim..
hesabın var mı? giriş yap