• ne mekik, ne sopa çevirmeyle, ne de anal yollu yosun kapsülü almakla erimeyecek olan yağlardır. yılların en yaygın spor ve diyet yanlışlarından biri olan bölgesel yağ yakımına her zaman baş rol oyuncusu olmuştur. klasik sorular şu şekildedir. ..abi beldeki yağları yakıcam ne yapmam gerekiyor" skcem yaa", "..uff .mına koyiim" göbekteki yağlardan kurtulmam lazım nasıl bir antrenman uygulayayım?, ...götüm değirmentaşı kadar oldu ne yesem beğenirsin? yağ yakımı tam anlamıyla bölgesel yapılamaz, antrenmanlarda yağlar vücutta her bölgeden neredeyse eşit miktarda atılır, bir kaç istisna dışında. nedir bu istisnalar.

1) erkekte yağ, ilk olarak karın ve bel bölgesinde depolanır, buradaki yağlar vücutta öncelik taşıyan ve metabolizma için en eski konumdaki yağlardır. doğal olarak vücuttan da en son atılacaktır.

2) kadında yağlar genelde ilk olarak "götte" basende toplanır, üstteki kural yine geçerlidir.

3) güçlü kaslar üzerindeki yağları daha kolay yakar, bunun anlamı vücuttaki en güçlü kasların üzerindeki yağlar daha kolay yakılabilir.

vücudunuzun bu klasik direncini ve ezberini bozmak ise aslında zor değil. "ağzınız sadece jenna jameson kadar boş kalıyorsa o ayrı" yağ yakmadan bilinen en etkili yöntem interval koşudur. nedeni ise vücudu şaşırtmaya yönelik ve nabzı yüksek tutan (kardiyonun amacı da budur zaten) bir antrenman türü olması. nedir bu interval koşu? koşu bandında veya serbest koşuda hafif tempoyla 5 dk üstüne ara vermeden 1 dk maksimum tempoda koşu ve bunun 3-4 set tekrarlanması klasik bir interval koşu örneğidir. setler ve süreler kişinin potansiyeline göre değişebilir.

isterseniz gündelik yaşamınızda hiç bir değişiklik yapmadan (beslenme alışkanlığınız, sporla ilginiz vb..) sadece günde 1000 mekik çekmeyi deneyin ve taş gibi karın kaslarının üzerinde yağların aynen kaldığını bir kaç ay içerisinde tecrübe edin,"kısaca babayı alın". ya da kendinizi kandırmadan zayıf olan bölgelerinize ağırlık verip, uygun bir ağrılık ve kardiyo antrenmanıyla ve buna uygun bir diyetle bir kaç ay içerisinde bel, basen, göbek yağlarından kurtulup huzura erin, "karıya kıza, erkeğe, oğlana plajda hava atın" seçim size kalmış.

"şimdi diyeceksiniz ki ..ulan atyarraa sen bık bık ediyosun da kendin uyguluyo musun bunları? ..yapabildiğim kadarıyla diyorum, olduğu kadar diyorum, yağsız, dalyan gibi günler diliyorum"

edit: entry cosmopolitan tavsiyesi gibi olmuş diye bir uyarı geldi. baktım gerçekten de öyle, edit olan kısımlar tırnak içine alınarak sözlük formatına çevirilmiştir.
  • can simidi
  • kişinin tutamaçlarıdır bunlar. bi yere gitmekte direndiği zaman bu kulplardan tutar kolayca taşırsınız. 8 kişi olsanız iyi edersiniz..
  • koşu ile azalan, miktar olarak azalmasa bile gerildiğinden şekle giren yağ kütlesi. koşun.
  • can simidi dense de yağlanması kalp krizi riskini en çok yükselten bölge bel çevresidir*
    (bkz: şambrel)
  • siyah giyen adamlarin heavy metal'di bilmemnesiydi ileri surdukleri beyanatlarin altinda yattigi du$unulen gercek gerekce. haddinden fazla geni$lemesi adamin hayatini pongurdetebilir.
  • erkeklerde genelde daha cok olan ileri duzeye gelince gobek seklini alan
    sıkınca mincir mincir olan yag sekli..eritmeside zordur...spor yapmak gerekir
  • (bkz: simit)
hesabın var mı? giriş yap