133 entry daha
  • stand up sanat formunu türkiye'de başarı ile gerçekleştiren tek insan olduğu için katılmadığım gerçek. bunda tek insan olmasının nedeni cem yılmaz'ın komik olması değil tam bir hikaye anlatma ustası olmasından kaynaklanır. dili iyi kullanma, seyircinin nabzını tutma, konuya hakimlik bunlar bu sanat dalında çok önemlidir. yurt dışında bunu başarılı bir şekilde yapan çok stand up'çı vardır. oradaki bu gelişmiş forma bakınca buna tek uyan insan türkiye'de cem yılmaz. bu gerçek de tamamen subjektiftir. cem yılmaz'a gülmüyorum komik değil demek, cem yılmaz'ın kötü bir stand up'çı olduğunu göstermez ne yazık ki. diğer bir sanat dalı olan sinema ile bağlantısı da tamamen objektif, seversin sevmezsin.
  • (bkz: yok abi öyle değil tam olarak)

artık 'düşün ki ne çok şey biliyorum ve cem yılmaz'a bile muhalif olabiliyorum' tavrını bırakalım. ne elle tutulur bir tarafı var bu eleştirilerin ne de geçerliliği. kaç tane komedyen gördün bu kadar kullandığı dili iyi bilen? kaç tane komedyen gördün bu kadar üretmeye can atan? hepsini bırak, bu ülke sınırları içinde başladığı günden bugüne işinde yıllarca dolap çevirmeden liderliğini koruyan kaç kişi gördün?

herkes zekanın prim yaptığını farkedip ince tespit yapma peşinde, anlıyorum ama şu adam üzerinden yapmayın rica edeceğim.

insan abisine çin malı der mi yahu.
  • 10 sene önceki esprilerine hala güldüğümüz adama başlık açmak için sıçılmış laf kümesi.
  • hassiktir dediğim başlık.
  • ulan yakında balonların bile abartılmış bir balon olduğu gerçeği konusunuda açarsınız.
  • stand-up'ların da ölen var lan bu adamın ne balonu :)
  • kiminle kıyasladığına göre değişir tabi ki lakin adamı kıyas yapabileceğin bir alternatifi yok. cem yılmaza gülmüyorsun da kime gülüyorsun ? şahana mı ? gora demişsin alternatifi komedi tarzında hangi film var karşısına çıkabilecek ? götünden entry sallamadan önce oturup bir düşün mukayese yap.
  • çok haklı önerme.
195 entry daha
hesabın var mı? giriş yap