• yadırganır.

en çok duydukları soru cümlesi; madem çocuk istemiyordunuz neden evlendiniz? çünkü eşşeğin zikinden ötürü! türkiye'de sevdiğin insanla çok rahat beraber yaşayabiliyorsun ya, kadının adı orospuya, evin adı kerhaneye çıkmıyor ya, sallayın amk!

neyse sinirlenmeyeceğim. çok garip bir şekilde türk insanı, evliliğin çocuksuz da olabileceğini kabullenemiyor. toplum baskısı i-na-nıl-maz!

o yüzden tüm bu baskılara aldırmayıp yoluna devam eden çiftlerin, sabrından ötürü ayrıca tebrik edilmesi gerekiyor.
  • sever sevmez, sana ne, bana ne. birileri de sevmesin, dünyanın sonu gelmez.
  • dolu dolu 13 sene, sıfır çocuk sıfır sorun.

gecenin 4 ünde arabaya atlayıp 600 km uzaktaki antik kenti görmeye gitmek, sabah kahvaltıdan sonra şirince'ye şarap tatmaya gitmek, 2 küçük valizle istediğin ülkeye seyahat etmek. hatta son gittiğimiz tanzanya'ya tek büyük bir bavulla gitmek. akşamları evde rahatça film izleyip 12 den sonra iki tek atmaya rahatça çıkmak. iki kapılı araba sahibi olup bagaja ihtiyaç duymamak.

neşe ve huzurla dolu 13 sene ve daha nice senelere.
  • evlenmeden rahat rahat gezemezsin, evlendikten sonra "e hadi çocuk" derler rahat rahat gezemezsin. çocuk doğar peşinde koşmaktan rahat rahat gezemezsin. bu insanlar ne zaman rahata kavuşacak? ülkedeki büyük küçük her insanın mahalle ablalarından çektiği kadar kimseden çekmediği düşüncesindeyim.
  • genelde eleştirilere maruz kalan çifttir.

5 sene ilişki sonrası evlendik, ikimiz de istemiyoruz. evlenmeden önce bunu konuşmuştuk zaten.
    herkes üremek zorunda değil, ben olmuş olsun diye yapılmış ve ortalıkta kendi kendine büyüyen bir çocuk istemiyorum. aksi durum içinse uygun olduğumu düşünmüyorum.
    ancak bu etraftan anlaşılacak bir şey değil. eleştiri, akıl vermece gırla gidiyor. he deyin geçin gerçekten istemiyorsanız.
  • aileyi, arkadaşları, kuzenleri, iş yerindeki insanları filan geçtim, sokaktan geçen tarafından bile "ee çocuk yapmıyor musunuz?" sorusuna maruz kalan zavallı insanlardır.
    "sana ne ve bana ne"nin önemi diye eğitim süresi boyunca ders olmalı. örnekli filan.

çocuklara bayılmama rağmen kimsenin yanında çocuk sevemiyorum biri bir şey ima edecek diye.
  • 3 yildir evli olup cocuk yapmayan arkadasimin bize verdigi cevabi aynen paylasiyorum.
    1 ay 30 gun, bu 30 gunun 10 gunu hatun heyhey doneminde, 10 gunu nerden baksan kavgaliyiz, sizle de hali saha kahve derken 3-5 gun gidiyor. kalan 5 gunde de benim canim istemiyor.
  • bencil çift
  • genellikle eşlerin - en azından birinin - zihinlerinin bir köşesinde boşanma ihtimali olduğunu düşündüren şey.
  • çocuk sevmek ile istemeği karıştırmayan çifttir.
hesabın var mı? giriş yap