• ferrari'nin v12 atmosferik üniteli, 1960'ların sportif prototiplerine selam çakan, 2.8 saniyede 100 kilometreye çıkabilen, 340 km maksimum süratli yeni nesil icona serisi limitli sayıda üretilecek olan modeli.
  • gördüğüm en çirkin, en karaktersiz, en olmamış ferrari. dışı retro imiş içi diğer ferrari'ler gibi. tarzında bir oturmamışlık; ilgisiz öğelerin kakofonisi gibi. konsept olmuş ama öyle sürmüşler.
  • kıç tasarımıyla efsanevi ferrari modeli testarossa'ya selam çaktığını düşündüğüm hiper otomobil.
  • zamanında yarışmak için, günümüzde asyalı zenginlere (bilhassa çin ve hong kong) satış yapmak için üretim yapan ferrari'nin yeni oyuncağı.
  • ortada motorlu ve ferrari hatlarına sahip olmasına rağmen nasıl ön profilde nissan gt-r'ı anımsatmayı başardıklarını anlamadığım çağın son içten yanmalı süpersporlarından biri. evet, arkasını ilk gördüğünüzde aklınıza overdesigned bir testarossa geliyor ama bu iki detayı görmezden gelebilirseniz genel akıcı hatları çok çekici. ayrıca kapıların önüne kadar taşıdıkları motor havalandırma kanalları ve sadece uzun/kısa far merceklerini örtecek biçimde tasarlanmış gözkapağı görünümlü açılır kapanır farlar da hoşuma giden en güzel detaylardan. açılır kapanır farlar da zirve tasarım için (bkz: bmw gina light visionary model)

bu arada 599 adetlik sınırlı üretim sayısı da aslında hiç de az değil lakin bütün taliplileri ferrari tarafından lansmanı yapılmadan özel davetle çağırıldığı için artık almak isteyenler sahiplerinin açık arttırmaya çıkarmalarını bekleyecekler.*
  • şahane görünen araba. en çok arkadan görünüşünü beğendiğimi söyleyecektim ki her açı ayrı güzel. o yüzden söylemeye dilim varmadı. bakarken ağzımın sularını akıtan bir araç yapmışlar cidden. bazı arabalar kadın vücudu gibi oluyor. park edip karşısına geçip manzara seyreder gibi seyredebilir ve sahip olduğun için keyif alabilirsin. bu da benim için o kategoride bir araba. alamayacağını bilerek hayal kurunca da platonik aşk gibi oluyor. zaten onu yapamadığımız için posterler var.
  • naturally aspirated mid engine v12, carbon şasi, titanyum viraj kolları ile son 20 yılın (neredeyse enzo*dan bu yana) üretilmiş en safkan ve en hardcore ferrari modeli ..

ayrıca 1968 model “ferrari 250 p5 concept” prototip modelinden ilham alınan tasarımı da son yılların en başarılı ferrari modellerinden bir tanesi bana göre ..
  • yazılan ve sanılanın aksine icona serisinin yeni modeli değildir. son ıcona laferrari'nin hybrid olmayan, safkan versiyonudur. titanyım kolları ve 3d print parçaları ile enzo'dan sonra ki en safkan ferrari'dir.
  • 20 yıl sonra bir servet edecek olan, muhtemelen son safkan ferrari'dir. tıpkı 250 gto, f40, f50 ve enzo gibi yıllandıkça değeri artacak, arada bir 1-2 tanesi açık arttırmalarda akıl almaz fiyatlara alıcı bulacaktır.
hesabın var mı? giriş yap