• aa içimi rahatlattı. biz de, ülkede üretim var, istihdam var ve işsizlik oranı neredeyse sıfır; "neden ve nasıl dolar 7.20'yi gördü?"diye üzülüyorduk. bu akşam rahat uyuyacağım.

tanım: gerçekten çok ciddi bir durum söz konusu düşüncesini tetikleyen haberimsi... hiç haber yapmasalardı daha iyiydi.

edit:anlam bozukluğu düzeltildi...
  • swap denen şey zaten bu değil mi?
  • tam bir yıl önce ysk’dan veri akışını durduran anadolu ajansı diyorsa kesin doğrudur.
  • (bkz: şakkadanak teorisi) tam zamanı o zaman
  • iyide, zaten yapmak için neredeyse telef olduğumuz, hatta sayın hazine bakanımızın bügün müjdelediği(!) swap işlemini tariflemişsin be kardeş.
  • tam hali londra merkezli finansal kuruluşların türk lirasına saldırıları'dır. pek değerli anadolu ajansımızın kurun artışıyla ilgili haberidir.

anadolu ajansı'nın bankacılık kaynaklarına dayandırdığı haberinde, söz konusu işlemleri tespit eden düzenleyici kurumların hukuki süreç başlattığı ve işlemleri yapan yurt dışındaki bankaların ağır cezalar ve işlem yasakları ile karşılaşabileceği belirtildi.

kaynak
  • elinde olmayan tl ile döviz almak... damat teoremi gibi bir şey bu.
  • hassiktir
  • üst bilgi: anlık dolar kuru 7.19 , gram altın 390, muz kuru 17 , turfanda salatalık 3-4 tl arası. neyse. şamataya gerek yok.

öncelikle haberin görüntüsünü huzurlarınıza bırakayım. ekran görüntüsü

bu saldırıyı yapanları kınıyorum. lütfen paramıza saldırmayın. meğersem saldırı varmış da dolar o yüzden böyleymiş. neyse bakalım.

edit: yazım hatası
  • borç aldığımız yegane yer londra finans piyasası kalmıştı. bu haberlerle ordan de borç verme kesilirse ne yapacaz bilemiyorum.

4 aydır düzenli olarak dolar kuru artıyor ama bu akşam saldırı oldu diye veriyorsun mehteri.
hesabın var mı? giriş yap