2440 entry daha
  • kısa kısa,

bakalım nehir’in kaynanası hoca ya ne zaman aşık olacak? :)

mevsimler değişiyor, kış yaza dönüşüyor zahir (dilberin kocası) hala deri ceketle,

özgür'ün otopark/yıkama işlettiğini bu bölüm fark ettim. 14 bölümdür bir tane aracın park ettiği ya da yıkandığına şahit olan var mı?

zerre'nin tüm parayı konyaspor-fenerbahçe maçında fenere basmadıysa bende neyim:)
  • dizinin daha ikinci bölümünü izlerken, "anne"nin gerçek katilinin kızı olduğu, azem karakterinin onu korumak için suçu üstlendiği tahmininde bulunmuştum. on dördüncü bölümde kız için tek bir cümle içinde geçen "hafıza kaybı" ifadesi bu tahmini doğruluyor.

fakat artık yılmaz erdoğan'ın "türk aile yapısı"na bu kadar haşince saldırmaya gözünün kesmeyeceği, o güzelim kızı anne katili olarak harcamayacağı kanısındayım.

bence şöyle bir senaryoyla karşılaşacağız: kız aslında katil değildir ama azem öyle sandığı (kızını annesinin cesedinin başında elinde bıçakla falan görmüş olabilir) için cinayeti üstlenmiştir. kız hafızasını kaybettiği için babasını, baba da cesedin başında bıçakla gördüğü için kızını katil sanmaktadır ama aslında ikisi de katil değildir.

böylece, o güne kadar kimsenin bilmediği/aramadığı gerçek katili aramaya başlayacaklar. bu kurgu senaryoda yeni açılım alanları da yaratır.

kızın annesini kazayla bıçaklamış olması da bir seçenektir ama bence "gizemli katil" seçeneğini tercih edecekler. ve gerçek katil bulunup hesaplaşıldığında dizi bitecek.

yalnızca bir tahmin. göreceğiz.
  • nehir'in hal hareket vücut dilini eleştirenler olmuş. bence mükemmel seçim bu oyuncu. çünkü bu kız vukuatlı geçmişi, uyuşturucu batağından çıkmış birisi. bu mimikler tam da böyle birisine yakışır. bence cuk diye oturmuş
  • nehir karakterini canlandıran oyuncunun aşşşırı acilen oyuncu koçunu değiştirmesi gerek. çok acil. her konuşma öncesi gözlerini seyirtip, ağzını açıp iki saniye bekleyip kafasını sallarak repliklerini söylüyor. rezil bi oyunculuk. hazal ergüçlünün yapay, kötü oyunculuğunun üstüne bir de bu kızın berbat oyunculuğu göz kanatıyor. (bkz: sera kutlubey)
  • gözünde son model gözlük ile gezen azem'in yırtık çorabını dikecek kadar fakir olması duygusu bize geçti evet.
  • 14. bölümde çalan (bkz: songül güner) 'in söylediği (bkz: dağlara mı yazdın) türküsü.

dinlemek isterseniz.

şarkı
  • herkes işsiz-hanzo kuzey tekinoğlu'na aşık olurken normal, azem öğretmene olunca auvvv. nedir öğretmenlerimizin bu ülkede çektiği.
  • delik çorap ayrıntısı on numara
  • bence katil azemin kızının sevgilisi :)
    çünkü çocuk babasını ve kardeşini duyunca aşırı öfkelendi ve onları unut dedi.
    benim tahminim kız uyuşturucu olaylarına daha önceden bulaştı, bu zengin çocukla tanıştı aynı hastanede tedavi oldular fln.neyse mabadımdan çok şey uydurdum bakalım ne çıkacak :d
6 entry daha
hesabın var mı? giriş yap