• (bkz: tetris)

bugün, benim için tetristen farkı yok bunların. alttan temizledikçe üstten geliyorlar. akşam olsa de eve gitsek.
  • eğik.
    kşz: meyyal
  • 10 yıl kadar önce, tarihe karışmış bi firmamızda şirket maillerini tanımlıyoruz. sistem yöneticisinin adı da mail idi. gelmiş bi gün çemkiriyor.

- lan ben kendime mail tanımlayamıyorum?
    + niye acaba?
    - ne bileyim biri aldı da bana şifreyi vermeyi mi unuttu?
    + abi onu şirketin genel mail adresi olarak tahsis etmiş olmasınlar?
    - ahahaha hakikaten la, ismimi sikeyim..
  • bir e-mail icindeki e-mail adresine tiklayinca browser acan windows metro ui app. bu app'i yazanlar zannedersem ne yazdiklarinin pek bilincinde olmadan yazmislar. mail client icinde mailto linklerini client icinde "new mail" arayuzu acacak sekilde render etmeden direkt oldugu gibi koyup kullaniciyi client'in disinda bir yerlere yonlendirmek gibi bir abuklugu ciddi ciddi bir mail client'in icerisine koyup bir de yetmezmis gibi bunu isletim sisteminin icinde ship edebilenlere dumur olmus durumdayim.

buyuk saskinliklar icerisindeyim. "new mail" arayuzu acilacak beklentisi icinde tikladigim o linkin beni browser'a atmasinin bunyemde olusturdugu dumuru henuz gecmeden, gmail'in de bu sert ortayi gogsunde yumusatip kendi "new mail" arayuzunu acmasina sesli gulecektim az kalsin.

"musteri gmail'e nasil kaptirilir?" sorusuna ornek vaka teskil edebilir az evvel yasadigim bu durum. neyse.

yanlislik olmasin da; microsoft'un flagship urunu windows'un 8.1 surumunun icinde default olarak kurulu gelen resmi mail uygulamasindan bahsediyorum.

siz takilin ben bi su az ilerideki surlara cikip vay amk deyip geliyorum. brb optm kb by

ek: surlardan selam. alici kisinin ismine tiklayinca bir panel acilir, o panelin icinde yine e-mail adresi yazar ya o kisinin. normalde beklentim bu adrese tiklayinca mail client icinde new mail arayuzunun acilmasiydi. bu da mailto ile browser'a gonderiyor. people uygulamasi icindeki contactlar icin de ayni durum soz konusu.

ek-2: bu entaride adi gecen abukluklar duzeltildi gelen guncellemelerle. mail adresine tiklayinca client icinde new mail arayuzunun acilmasina sevindirdi microsoft beni 2014 senesinde. gercekten sevinmistim cunku iki saat browser acip maillere bakmaya useniyordum asagida mail app dururken; ama bu abukluklar da masalari devirme noktasina getiriyordu beni mail atarken. yil 2014'du, sevindigim seye bak.
  • erkek ismi olabilir belki.

"lan mail! gelsene buraya!" gibi...
  • ingilizcede posta. (bkz: e mail)
  • kalıcı veri saklayıcısıdır.
  • her gün büyük bir heyecanla açıp hüsrana uğradığım insanlık dışı sistem. neden insanlık dışı? çünkü kimse mail yazmıyor, görüp yanıt dahi vermiyorlar, hatta bazen okumadan siliyorlar. nasıl bir vicdansızlıksa artık!
    bir gün beni sevindiren bir şey olsa ne olur ki...?
    bir güncük ya, çok mu?
    boşverdim artık. yazıklar olsun deyip geçip gidiyorum.
  • (bkz: chain mail)
hesabın var mı? giriş yap