• new york - istanbul tek yon biletini kestirdi. turkiye'ye donuyor. temelli. komple.

(bkz: bu da boyle bir animdir)
  • "gidin anasını satayım gidin, ite çakala kalsın buralar..." anonim.
  • gecen sene bugun sigarayi birakmis kisi. hala da sigarayi birakmis kisi.

rumuzuna bu sekilde ihanet ettigi icin mutluymus, gururluymus.
  • power butonu on'da basili kalmi$, "let me take care of these for you" diye tabaklari almaya yeltenen garsona turkce "bi dur yaa! nimettir" diye ciki$mi$ non-stop insan.

bolca viski kolali bir kafayla dahi bilardoda yenebilme kabiliyetine sahipmi$ ayrica.
  • philip morris'in dava etmeye hazirlandigi kisidir.

sigarayi birakmis, dumansiz, saglik dolu gunlere yelken acmistir.

ismindeki marlboro ibaresi tarih olmustur. ummaktadir ki bu hususta tarih tekerrurden ibaret olmasindir.
  • tıp dilinde marlborous sapiens diye geçen, kırmızı ve beyaz renklerin hakimiyetine inanan aslandan gelme canlı.
  • uzun ayrilik tiradlarina gerek yok.

sozlukte gecirdigim 3 sene boyunca cok sey ogrendim, cok eglendim, pek cok sahane insanla tanistim. araya mesafeler girmis olsa da kendimi cok ait hissettim buraya.

bir seyler degisti. ve bu degisimden, kotuye gidisten hazzetmedim ben. elimden geleni yaptim; yetmedi demek ki.

simdi sozlugu sevdigim sekliyle hatirlamak istiyorum.

bir yerde bir sekilde yine gorusmek uzere. herhangi bir noktada surc-i lisan ettiysem de affola.

sevgiler, saygilar herkese.

- marlboro insani

dipnot: sigara sagliga zararlidir. bunu da unutmamak lazim.
  • yazar takip etme alışkanlığı kazandıran ve sözlük bünyesinde bir elin parmakları kadar olan iyilerden. yazdıklarında kendimden çok fazla şey bulmam da sanırım bir etken.

benim kesinlikle tanışmak istemediğim bir insan zira tanışınca insan eskisi gibi okumuyor beğendiği insanları. sigarayı bıraktığını öğrenince marketing smiley koydum buraya..
  • an itibariyle resmi olarak mezun olmus, isbu nedenden oturu de form doldururken meslek hanesine artik ogrenci yazamayacak olan kisi/kurum/kurulus.
  • an itibariyle de resmi olarak issizlikten kurtulmus, ny sokaklarinda cirit atacak, pazarlamanin licensing alt-dali altinda ruhunu corporate america'ya satacak yazar kisi/kurum ya da kurulus.

ha edit: ahanda istifa ettim gecenlerde. vize vereceklerdi, vermediler sonra. ters oldu. yuz oldu. neyse. kisfmet.

ha bi edit daha: ahanda yeniden calisiyorum. vazgecemedim corporate americadan. bu sefer consultingdeyim. bi kahveye beklerim.
hesabın var mı? giriş yap