29554 entry daha
  • benim tutkularım var, hem de pek büyükleri; fakat bu tutkular, yüksek makamlarda bulunmak veya büyük paralar elde etmek gibi maddî emellerin doyumuyla ilgili bulunmuyor. ben bu tutkularımın gerçekleşmesini, vatanıma büyük faydalan dokunacak, bana da gerektiği gibi yapılmış bir görevin canlı iç rahatlığını verecek büyük bir fikrin başarısında arıyorum. bütün yaşamımın ilkesi, bu olmuştur. ona çok genç yaşımda sahip oldum ve son nefesime kadar da onu
    koruyacağım.

allah bilir, yaşamımda bugüne kadar orduya faydalı bir üye olabilmekten başka vicdanî bir emel edinmedim. çünkü vatanın korunması, milletin mutluluğu için her şeyden evvel ordumuzun, eski türk ordusu olduğunu dünyaya bir daha kanıtlama gereğine çoktan inanmış idim. bu inanca ait emellerimin şiddeti, ihtimal beni pek fazla aşırı davranışlı göstermişti. fakat zaman, saf ve temiz beyinlerden doğan fikrî gerçekleri -kabulünden çekinilse de uygulattırır.

bitmiyor, daha da alevleniyorsun. kimsenin gücü sana olan sevgimi bitirmeye yetmedi, yetmeyecek. baba...
111 entry daha
hesabın var mı? giriş yap