• sesi hep kısıktır bu kadının, sol tandanslı karanlık filmlerde oynar, bülent kayabaş'la evlidir. (bkz: kiraz çiçek açıyor)
  • ucurtmayi vurmasinlar'da rol almisti. animsayabildigim kadariyla turk sinemasinda bi aralar bayaa ses getirmis olan alternatif filmlerin cogunda boy gostermisti bu yetenekli hatun.
  • kiraz çiçek açıyordaki çıplaklığı ile örümcek kafaları yoran hatun
  • dul bir kadın'da hem güzelliği hem yeteneğiyle kendine hayran bırakan, müjde ar'ın yanında bile sönük kalmayan kadın.
  • 20 nisan 2003 tarihinde akşam gazetesinin pazar ilavesi olan "yaşam" gazetesine verdiği demeçte, (gazeteye göre) "ırak halkı yavşak çıktı" ifadesini kullanmış sanatçı (!). tam olarak şu sözleri sarfetmiş röportajda: ""ıraklılar çok yavşak çıktı. askerler yeşilçam'a girseydi, orası bile daha çok dayanırdı. her yeri dinamitle doldurur, askerler içeri girince patlatırdık"... tekrar, ihtiyat payı düşüyorum, gazeteye göre bunları söylemiş. eğer gerçekten bunları söylmişse, bugüne kadar gözümde sanatçı olarak edindiği saygınlığı da çöpe atacak ahmakça laflar olduğunu söyleyebilirim bunların.

a) ıraklıların yaşadığı şartların ne kadarını biliyor nur hanım? 1960'lardan beri dikta rejimi altında yaşayan, 1979 sonrası uzun yıllar iran'la savaş yapan, 1991'de kafasına bomba yiyen, 12 yıldır ambargo altında yaşayan bir halk bu. evet, ben de onurlu bir mücadeleden söz edemiyorum ama, "yavşak çıktı" demek ayrı bir şeydir, ayıptır. otuduğun yerden sallamak kolaydır. ne kadarının direndiği, ne kadarının meseleye hiç bulaşmadığı, ne kadarının memleketi sattığı konusunda elinde ne veri var? amerikan askerleri bağdat'a girdiğinde 5 milyonluk bağdat halkının kaçı meydanda heykel devirme işine katıldı, kaçı bu meseleye hiç girmedi? gördün mü ya da dikkat ettin mi acaba?

b) "askerler yeşilçam'a girseydi orası bile daha çok dayanırdı. her yeri dinamitle doldurur, askerler içeri girince patlatırdık" diyorsun. "olsaydı" gibi bir zaman kipi kullanmana gerek yok, 23 yıl önce oldu zaten. 12 eylül'de askerler her yere girdiği gibi yeşilçam'a da girdi, halit refiğ'in filmleri yakıldı. ben öyle dinamitli minamitli eylemler pek hatırlamıyorum. sadece 10 sonra çekilen bunalımlı, halkla hiçbir şekilde irtibat kuramayan saçma sapan 12 eylül filmleri hatırlıyorum, kusura bakmayın.
  • televizyonda çok bakimli ve ho$ gorunen bu hanim yakindan porselen di$leri ve kaba tavri disinda algilanamiyor ne yazik ki (bkz: ben bugün bunu gördüm)
  • müthiş yetenekli emektar bir oyuncu. her gün mantar gibi türeyen yeni yetme sözde oyuncuların bebek'te, böyle bir oyuncunun da şişli'de oturması sanatın yozlaşmasının eseri mi yoksa yeni yetmelerin verişken olmasının sonucu mu anlayamadım.
  • (bkz: yara)
  • 1 mayıs 2007 önlemleri çerçevesinde 580 kişiyle birlikte göz altına alınmıştır.
  • 1989'da uçurtmaları vuruyorlardı...
    inci hapishanedeydi...

2007'de hala uçurtmaları vuruyorlar...
    inci yine hapishanede...

hepimiz hapishanedeyiz belki de...
hesabın var mı? giriş yap