• odev kagitlarinda da benzerleri gorulebilen, asistan ya da hocayi dumur eden not ya da cisimler. entegre devrelerle alakasiz bir dersin, matematiksel islemlerle cozulmesi gereken bir problemden mutesekkil odev sorusunda cozum yerine multiplexer icsi yapistirmak, bu duruma ornek teskil eder. odevi okuyan ve bu cisimle anlatilmak istenenin ne oldugunu hala kavrayamamis, ben espriden anlamiyorum galiba diye dusunmeye baslamis asistanin* kagida dustugu su notla olay devam eder:
    - ben espriyi anlayamadim ama eger multiplexerlarla ilgili bisey ogrenmek istiyorsan su kitap iyi bir referanstir :)
    hocanin olayla ilgili yorumu da ilginctir:
    - he is a cool guy, isn't he?
    (bkz: bir universitede yasanabilecek en dumur olaylar)
  • yedinci sınıftayken sınıf arkadaslarımdan biri sınav kagıtlarının köşesine bismillahirahmanirrahim yazıyormus da haberimiz yokmus sonra fencimiz xxxxx neden herseferinde sınav kagıdına bismillahirahmanirrahim yazıyorsun içinden söylesen olmuyo mu demiş arkadasımızın sınıf önunde cok utanmasına sebep olmustu.
  • öğrenci- hocam bu dersi 5. kez alıyorum lütfen yardımcı olun.saygılar

iade cevabı

hoca- 6. kez almanızda bir sakınca yoktur.sevgiler
  • en meşhurlarından biri için (bkz: zaman yetmedi)
  • bir keresinde sınav kağıdının sonuna yazdığım ve bana beş puan kazandıran "vive les mathématiques!"*.
    (bkz: yağcılarda inecek var)
  • bi arkadaşımın devre analizi dersinin vizesinde yazısı;
    "hocam 30 verin de finale girmek için nedenim olsun"

sınavdan alınan not: 29
    (bkz: tanrı seni kutsasın)
  • bazen sınav kağıdında olması gereken veya sınav sırasında yapılması gereken ama yapılmayan uyarılar nedeniyle muallakta kalmış olan sorulara ve soruları hazırlayanlara kızılarak düşülen notlardır
    (bkz: sinavlarda verilmis en kotu yanitlar/@r7)
  • sevgi güran'ın derste anlattığı bir hikayedir. öğrencilerinden biri sınav kağıdına "hocam mezun olup olmamam size bağlı. denize düşen yılana sarılır misali abiliğinize sığındım" yazmıştır.

hocamız bayandır bu arada.
  • dışarıdan öğrendiğim bir hikayedir. kompozisyon sınavıdır. bir arkadaşı noktalama işaretleri hakkında hiçbir şey bilmemektedir. kompozisyonu uzun uzun yazar, bitirir. sonra kağıdın altına şu notu ekler

. , ? ! hadi bakalım hepiniz yerlerinize
hesabın var mı? giriş yap