• ucuncu bolumu de yayinladilar monser!

normal bir dizi degil bu, vallahi degil.

--- spoiler ---

sweet dreams are made of this ile muthis coskulu bir giris yaptik.

her sey cok siradanmis
    gibi basladi, sonra hayal ve gercek surekli yer degistirdi.

sweet dreams temennileri ayri huylandiriyor, sahnelerin bagimsiz devam etmesi ayri.

herkes deli ama kim daha deli bunu anlamak mumkun degil sanirim.

eger sezon sonunda karakterler bir sekilde birbirine baglanirsa pee derim, bu kadar klasik cozulmemeli bu dugum.

kafamdan yanik kokulari cikiyor hala, hala ne izledim ki simdi diyorum yine /..\
  • izledigim her bolumunde imdb'deki puanini 1 puan yukseltiyorum. su anda 9 puandayim, gerisi allah kerim.
    (bkz: this amp goes to eleven)
  • mad men'in yaratıcısı matthew weiner'ın yeni projesi.
  • bir sektörün gelebileceği en üst noktalardan biri olmuş. senaryo usta işi. al, ders diye okut. matthew weiner çok piç bir adam.
  • çok güzel dizi yapmışlar. 3. bölüme geçmeden övmeye geldim. uzun süredir elimden telefonu bırakıp izlediğim bir dizi olmamıştı gerçekten. mest oldum ilk bölümde. mükemmel bir konuydu bence. god bless amazon prime.
  • s1e1: "yolun ne kadarını yalnız yürüyeceğini insan bilemiyor".
  • üçüncü bölümden geliyorum ve diyeceğim şey şu: bullshit.

--- spoiler ---

daha başlarken dedim, mulholland drive havası var diye. öyle de oldu. ha yanlış anlaşılmasın, mulholland drive'ı severim. ama bu neydi allah aşkına? bittiğinde resmen sinir olduk. bir buçuk saatimiz buna mı gitti diye. belki de kaçırdığımız bir şey vardı, birinin aydınlatması lazım.

ayrıca avusturya plakalı fakat yeşil plaketli alman arabası da iyiymiş. muhtemelen bölüm almanya'da çekilmiş. konuşan avusturyalılarda hiç avusturya aksanı yoktu zaten.

--- spoiler ---

ikinci bölüm burda eleştirilmiş ama bence gayet de güzeldi. ben şu ana kadar ikinci ve üçüncü bölümü izledim. birinciyi eşim izlemiş, benle tekrar izlemeyi düşünüyordu. ama hadi bari üçüncüyü izleyelim dedik, izlemez olaydık.
  • sekizinci yani son bölümüyle beni mest etmiş dizidir. diğer bölümleri izlemeseniz de sadece sekizinci bölümü izleyebilirsiniz. üçüncü bölümü beni sinir etmişti. diğer bölümleri ise hoşuma gitti. ama sekizinci bölüm bambaşka.
  • 6. bölüm meksikalı abel, seni yerim
  • gerçekten iyi iş olmuş. güzel küçük filmler yapmışlar. sırayla izlemeniz gerekmez. ben ilk iki ve son iki bölümü beğendim. tanıdık oyuncular var tümünde neredeyse ve senaryolar güzel. yalnız romanoff teması öylesine seçilmiş gibi biraz. hani bi tema bulalım demişler ve bunu bulmuşlar sanki. çok alakalı değil
hesabın var mı? giriş yap