• rihanna'ya calvin harris eşlik etmektedir bu şarkıda. henüz pek bilinmediğine dün canlı şahit oldum. çaldığım mekanda insanlar çılgınlar gibi dans ederken gecenin ortasında bu şarkıyı girdim ve ortam düştü. böyle, nasıl diyeyim; bir mal olma durumu yaşadılar. bu olaydan yola çıkarak insanların (özellikle türkiye'de) bilmedikleri şarkıda pek dans etmediklerini anlayabiliriz. şimdi radyolarda duysunlar, arabalarında dinlesinler, mtv'de klibini izlesinler sonra gelip iki ay we found love çalar mısın derler. bizim insanlar böyle azizim.
  • videoda dönmeyen bok kalmamış. havada uçuşan ecstasy'ler, 5'li esrar sarıp mızıka gibi çekmeler*... görüntü geçişleri mükemmel ama artık uyuşturucunun da reklamının yapıldığı ve sosyal medyanın bi sınırının olmayacağını yüzümüze çarpıyor.
  • klibinde requiem for a dream ve trainspotting gibi filmlerin havası alınsa da daha çok candy filmiyle benzer sahneler içerdiği kanısındayım. videoyu izlerken direkt o film geldi gözümün önüne.
  • 2cellos yorumunu dinlemeyen we found love dinledim demesin bana. güzelliğe bak.

http://www.youtube.com/watch?v=1am_vzfps9o
  • uzun süredir klibinin olmamasına şaşırıyordum bu şarkının, çünkü rihanna'nın bana göre disturbia ile en başarılı parçalarından biridir. çok gaz bir şarkıya inanılmaz gaz da bir klip yapmışlar, izledikçe ve dinledikçe enerji patlaması yaşatıyor insana. kimse bahsetmemiş ama rihanna'nın böyle bir işi başarmasının arkasındaki insan calvin harris'tir. ayrıca, klip versiyonundaki şarkı öncesi geçen diyaloglar için rihanna'ya aksan öğretmiş sanırım =)

not: bu arada herşey iyi güzel de o tarık mengüç'ten bozma, basketçi kırması sıfatsızı nerden buldunuz ağzına yandıklarım çok mu aradınız?
  • başındaki sözler için;

"it’s like screaming, but no one can hear, you almost feel ashamed that some one could be that important,? that without them, you feel like nothing. no one will ever understand how much it hurts. you feel hopeless, like nothing can save you. but when it’s over, and it’s gone, you almost wish that you could have all that bad stuff back, so that you could have the good"

o ne güzel ingiliz aksanı.

calvin harris'in de diğer parçaları çok sağlam. aferin rihanna. klip de şarkı da on numara.
  • klibi requiem for a dream filminin soft versiyonu gibidir.
  • şarkıdan ziyade klibiyle öne çıkıyor çoğu kişi için. arabada giderken radyoda dinlesem bile şarkının klibinden kesitler hep gözümün önüne geliyor veya klibi düşünüyorum, hatta geçen gün fazla düşünürken kaza yapıyordum. bunun yanında klibi benim gibi aşık olamayan, aşk özürlü birisine damardan giriyor. kaç yaşına geldik böylesini geçtim, normal bir aşk yaşayamadık ya ona yanarım. özendirmeyin lan !
  • rihanna'nın bolca skins izlediğini gösteren video.
hesabın var mı? giriş yap