• eski biriyle tanışmaktan daha enteresan olan aktivite...
  • hayatıma güneş gibi girdin, 2023'ün güzel olmasının nedeni sensin.. ne olursa olsun sen bu hayatta değer verdiğim en tatlı yabancısın.
  • hem istediğim hem de zor gelendir.

en iyisi yeni birileri benimle tanışsın.*
  • yeni biriyle tanışırken yeni kendinle de tanışırsın. her yeni iletişimde, kendini tanırsın aslında. her yeni gerçek, zaman bükülmesinde olduğu gibi, eş zamanlı farklı bir sen yaratır. paralel evrendeki kendinin tanımadığın yanlarınla yüzleşir gibi…
    senaryo ilerledikçe aslında sen de değişirsin.
    bu yüzden ilişkiler dinamik ve iki kişiye özeldir. ilkindeki sen, diğerindeki senden farklıdır çünkü. iki farklı zaman aralığında, ışığın bile farklı açıyla, farklı bir yansımayla karşıdakine ulaşır.
  • zor dostum çok zor,kafam kaldırmıyor, bunu yapmak için yeterince yaşam enerjim yok fazlasıyla yorgun hissediyorum
  • yaş ilerledikçe ilginçleşen bir durum.
  • çok enerji ve zaman isteyen bir eylem.farklı kültürlerde,ailede ve coğrafyada yetişmiş insanların,birbirlerinde ortak noktalar bulması hayli zor.bunun yanısıra hayattan beklentilerin,kültür seviyelerinin,bilgi birikiminin ve görgünün de aynı seviyede olmaması ve/veya beklentiyi karşılayamaması olasılığı da hesaba katıldığında sarfedilecek emeğin,henüz ilişkinin başında ‘değer mi’ sorusunu sordurtması ve buna dolu dolu cevap veremediğiniz durumda tarafların ışık hızıyla birbirinin aksi yönüne doğru koşmasıyla sonuçlanır.zor arkadaşlar zor.

edit:bir kelimeyi yanlış yazıvermişim
  • kafa dengi değilse, artık yorucu gelen eylem.
  • eğlenceli bir o kadar da hayal kırıklığı ile sonuçlanabilir.
  • "insanlara olan saygımı korumak için insanlardan uzak duruyorum,"

dostoyevski'nin bu sözünden sonra yaklaşık bir-iki yıldır öyle yeni birilerini tanımak ve anlamak için çaba göstermiyorum. önünde sonuda neyseler o oluyorlar zaten. yorucu ve insanı yalnızlığa iten riskli bir iş yeni biriyle tanışma faslı.
hesabın var mı? giriş yap