• ülkemizdeki embesil seviyesi hatırı sayılır bir düşüş gösterene kadar kaldırılmasını can-ı gönülden dilediğim uygulama. hani stereotipik türk kızı ve türk erkeği var ya; alayını bu etkinlikler kapsamında gözlemleyebilirsiniz. amına koyayım bu ne mal bulmuş mağribiliktir, bu ne eğlence kültüründen bihaber olmaktır arkadaş, aklım havsalam almıyor.

üç yıldır hacettepe ve bilkent'in şenliklerine gidiyorum; haftalar önce aynı laf dönüyor hepsinde: bu sene sıkı güvenlik önlemleri olacak. yarrağımın kafası olacak. her yıl aynı terane; üniversiteyle alakalı & alakasız tiplemeler arabayı tıkabasa alkolle doldurup yer taşkınlık çıkarır, alkolü alınca iyice sapıtan götten bacaklılar kavga çıkartıp dayak yer, 3000 cc ve üzeri motora sahip gençler makas show yapar, bunu görüp özenen 106 gti şoförleri sikko egsozlarıyla kulak siker, hepsi toplanıp eskişehir yolunun amına kor, onlarca kaza olur. kızlar desen; zaten türk kızı, birbiriyle catfight yapan mı dersin, düğüne gider gibi süslenenler mi dersin; alayı var. lan üniversite mi, gaziosmanpaşa şanzelize kafe mi belli değil.

yine bilkent & hacettepe diğer yurdum üniversitelerinin yanında tomorrowland kalıyor. atılım, gazi, başkent bunların bin katı rezillikte.

ben valla müzikten falan geçtim, eğlenmeyi öğrenelim de; varsın dandik dj'ler kulağımızı siksin commercial house'la.
  • finallerde once ogrencilere son gunlerini guzel gecirtelim sevaptir dusuncesiyle yapilan etkinlik
  • önceleri çimlere uzanıp ucuz şarap eşliğinde alternatif seslerin dinlendiği, şimdilerde ise süslü sahneleriyle,neon ışıklarıyla kampüsü hipermarkete çeviren,parayı ver şenliğini yaşa anlayışına hakim sponsor savaşlarının yaşandığı aktivite.
  • anlamsız işler.
  • bu yıl yapılanlarda bahar kelimesi olmasa pek bi manidar olacak etkinlik.
  • en son 2013’ te falan yapıldı sanırım sonra azaltılarak bitirildiler.
    kim gelecek diye beklenirdi finallerin arasında iki arada bir derede gitmeye çalışırdık.
    sonra bir yıl çok fazla şehit oldu ve şehitler varken bahar şenliği yapılması eleştirildi kaldırıldı, sonra hep bir şehitler öne sürülerek yapılmadı en son da bitti gitti işte.
    güzel oluyordu her güzel şey gibi bitirildi.
  • 2020 senesi için iptal edilen şenliklerdir.
  • güzel zamanlarda, üniversitelerde gündüz enerjini atacağın eğlenceler, gece ise serinleyen havada üşüyen sevgiliye sarılıp dinlediğin bulutsuzluk özlemi şarkılardır.
  • artık yapılmıyor mu ? yapılmıyorsa neden ? bu seneyi anladım hadi pandemi var. 1-2 özel üniversite harici artık eskisi gibi yapılmıyor diye biliyorum ya da kulağıma gelmiyor.

eskisinden kastım 2000-2013 arası yapılan efsanevi üniversite bahar şenlikleri.

tanım: finallerden önce öğrencilerin gerçekleştirdiği son dilek
  • öğrenciğile dair en özlediğim şey o gevşek ve ferah günler.
hesabın var mı? giriş yap