2590 entry daha
  • bazı dönemler rüya görme sıklığının içine girerim. işte şimdi yine o zamanlardayım. kimi der yedi saniyelik bir şey ama benim yaşadığım, bana yedi saatlik bir etki verir.

böyle zamanlarda dinlenmek için uyuduğum her uykumdan daha yorgun uyanıyorum. mesela bugün rüyamda durmadan uçtum. bildiğim yerlerde de dolandım hiç bilmediğim yerlerde de. çoğu yeri kuş bakışı izledim. yürüyorum sandım ama benimki hep süzülmekti.

ben mi uykuyu uyudum yoksa o mu beni uyudu bilmiyorum ama rüyamda uçmaktan uyumaya fırsat bulamadım.
  • bir avrupa şehrinde birilerinden kaçıyorum. takıntılı birinden mi, polisten mi, ajanlardan mı tam hatırlamıyorum ama sonuncusuydu. yakalanırsam fena dayak yiyecekmişim. etrafıma çaktırmamaya çalışıyorum. kafede gözde diye bir kızla tanışıp arkadaş oluyorum. gözde oranın yerlisi. başörtülü, etekli bir kız. türkçe konuşuyoruz ama aslında yabancı dilde konuşuyormuşuz dublaj gibi yani. (gözde diye biri nasıl türk değil de avrupa şehrinin yerlisi olabiliyor sorgulamayın, rüya bu *)

gözde'yle bir alt geçide giriyorum adamlardan kaçmak için. orada gözde'yle yolumuz ayrılıyor. alt geçitte karşıma bir kapı çıkıyor. adli tıp ya da morg gibi bir yermiş. içinden sağlıkçılar çıkıyor. birisinin mesaisi bitmiş, 90'lar tipi geyikli gri kazaklı, yuvarlak gözlüklü, tatlı, kumral topuzlu bir kız. ismi gökçe. (evet, o da şehrin yerlisi.) gökçe ve ben alt geçitten çıkıyoruz. alt geçitten, bir üst geçit yoluyla çıkılıyormuş. üst geçitten inerken dazlak biri çıkıyor karşımıza. önümüzde iniyor, bizi görmüyor. gökçe korkarak "o adam bir dazlak nazi (bir zarar vermesin sana sen yabancısın diye) senin yanında durabilirim." diyor. neyse ki adam bizi görmeden inip bir meydana kadar yürüyoruz.

orada gözde'yle karşılaşıyoruz. gökçe'nin işi varmış, vedalaşıyoruz. gözde'nin numarasını almak istiyorum fakat gökçe'yle karşılaşmadan önce onunkini almış ve aramış oluyorum, "beni aradın ya" diyor. gökçe'nin numarasını almadığım için üzülüyorum.

(uyandığımda gözde'nin numarasını hâlâ hatırlıyordum. bir kenara yazdım.)

edit: rüyama bir ara anneannem de dahil oldu. hatta gökçe ve gözde, anneannemle konuşma stilime yorum yaptılar. fakat ne ara rüyaya girip çıktığını tam hatırlamıyorum. sanırım alt geçitte anneannemle yürüyorduk.
  • son zamanlarda aynı gün içerisinde gördüğüm ilk rüyayı, ikinci rüyamda gördüğüm kişilere anlattığımı fark ettim. yani rüyamdakilere bir önceki rüyamı anlatıyorum. anlattığımda hiç oralı olmuyorlar. bugün post-apokaliptik bir rüya sonrası aynı durumu yaşadım. dinlememeleri pek hoş değil açıkcası xd.
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap