• vincent will meer'in amerika versiyonu. başrolünde misfits'ten tanıdığımız robert sheehan ve slumdug millionaire'den dev patel oynuyor. film gerçekten muhteşem. sadece manzaralar için bile seyredilir ama çok daha fazlası var. özellikle de müziklerinden bahsetmeden geçemeyeceğim. bach'tan american authors'a kadar ne ararsan var ve o kadar doğru yerlerde çalıyor ki müzikler bu film için mi yapılmış fikrine kapılabilirsiniz. hele bir şarkı keşfettim sonunda çalan. film bittiğinden beri tekrara aldım, hala dinliyorum. mikey wax'in drive on şarkısı ama link veremiyorum. çünkü youtube'da falan hiçbir yerde yok şarkı. sadece spotify'da buldum.

ayrıca hem tourette sendromu hem anoreksi hem de obsesif kompulsif hakkında bilgilenmenizi sağlıyor. ve robert sheehan resmen döktürmüş. kim olduğunu bilmeseydim gerçekten tourette sendromu var zannederdim. kısacası zaman bulursanız mutlaka izlenecekler listenize ekleyin. sonra gelip bana teşekkür edersiniz.*
  • 100 dakikalık, 2014 yapımı film.

5 / 10.

" an overacting pack? "

yakın sinema tarihi dahil; farklı kişisel, ruhsal ya da fiziksel özelliklere haiz karakterlerin yer aldığı yol filmleri ya da drama-komediler mevcut. "yönetmen" gren wells'in ise hep "yazamayıp" hem de "yönetemediği" yapım ise bu klasmandaki vasat üstü yapımlar arasına girebilir mi? bu ise kuşkulu.

keza acele sahne geçişleri, yine alelacele tanışan kaynaşan karakterler, elde iyi malzeme varken bile bu kadar başarısız "sunulan" yüzeysel diyaloglar yapımı oldukça geri seviyeye çekmiş görünüyor. diğer yandan, iyi seçilmiş ve abartılmamış müzikler ve kabul edilebilir düzeyde görüntü yönetmenliği filmin iyi yanlarından.

oyunculuklar ise bu tarz bir filmin, konu itibari ile en önemli kalemi ve burada silahlar 3 genç oyuncuya emanet edilmiş. bunlar arasından; yapımda fiziken "pek de" anoreksik görünmeyen zoe kravitz düz ve vasat seyrinde, rolüne iyi çalışmış fakat oldukça abartıya kaçmış ve karakter düzeyinde bile doğal olmayan bir oyunculuk sergilemiş olan * robert sheehan vasat üstü, yapımın en medyatik isimlerinden dev patel ise iyi iş çıkarmış görünüyor.

detaya inilmemiş, vasat seyrinde, televizyon filmi havasında lakin kafa yormayacak yer yer de yüz güldürebilecek bir komedi - drama arıyorsanız kısmen tavsiye edilebilir, lakin kefil olunmaz.

her eve imdb
  • konusunu okuduğumda -mental hastalıklar vs.- bir adım geri durasım gelmişti filmden ama draması tahmin ettiğim kadar ağır ve hikayesi de çokça klişeler ile yüklenmiş çıkmadı. aksine hafif bir film olmuş ve -bu film özelinde- bunu olumlu manada söylüyorum.
    sanki bir parça silver linings playbook havası var filmde, onu seven bunu da sever denebilir.
    yol filmi sevenleri mutsuz etmeyecektir. hafif ve lezzetli.
  • bir film
    yapım yılı: 2014
    tür: komedi, dram, bir parça romance
    oyuncular: robert patrick, dev patel, zoë kravitz
    imdb linki: the road within (2014)
    imdb puanı: 7,0
    şahsi puanım: 6,5

--- spoiler ---
    kısa özet: başroldeki oğlan tourette sendromlu bir arkadaş. liseyi de bitiremeden hayatı sıkışıp kalıyor patlar tarzda vokal ve motor tikler yüzünden. çünkü tikleri ile herkese sövüyor. neyse baba zengin bunu bir kliniğe yatırıyor. oradan bir bulimik / anoreksik hatun bir de obsesif kompulsif elemanla kaçıyorlar. şirinlikler, şamatalar falan derken film bitiyor. plastik kıvamında biraz yapaylık var filmde. yine de izlenir.
    --- spoiler ---
  • eğlenceli ve farkındalık yaratan bir film,
    oyunculuğu çoğu kişinin aksine beğendim, filmin akışı ve doğallığı kesinlikle daha iyi olabilirdi diyebileceğiniz filmlerden.
    çevrede insanların uğraştığı nice sorunlar var ve bu sorunların çocukluktan gelerek çığ gibi büyüttüğü psikolojik travma ve yükler,
    kendi hırslarımız ve mücadelemiz arasında bunların hiç birini görmediğimiz, fark etmediğimiz hatta fark etmek istemediğimizi hatırlattı bu film bana.
    bildiğin insanlıktan tiksineceğim vardı, bu film vesile oldu.
    pis herifler!
  • yol hikayesi seviyorsanız izlenebilir bir filmdir... dev patel döktürmüştür bu filmde
  • üç çatlağın hikayesini anlatan eğlenceli film.

edit: kandırıldım çok kızgınım. (bkz: vincent will meer) bu kadar da aynı olabilleceğini tahmin etmemiştim.
  • üçlünün dışında kalan o baba ve doktor kadın arasındaki muhabbetin acayip gereksiz ve sıkıcı kaçtığı film. eğlencelidir, izlenir.
  • filmi izleyecekler icin onceden tourette sendromu, obsesif kompulsif ve anoreksi'nin ne olduklarini arastirmalarini tavsiye ediyorum. bazilarina rahatsiz edici gelebilir. anoreksi ve obsesif kisileri gormus biri olarak ikinci benzinlik sahnesine kadar dayanabiliyordum ki vincent'in hareketleri duzelmeye baslayince ve el capitan'ı görunce biraz daha izleme zevki artti.

01:06:00 itibari ile vincent'ın dag manzarasi karsisinda eco diye bagirdigi ama aslinda mac os x'den bildigimiz el capitan'a bagirmaktadir. yosemite milli parkini farkli acilardan gosterdikleri icin tesekkuru bir borc biliriz.
  • benim favori diyaloglarımdan birini içeren filmdir.

--- spoiler ---

v - i've never been on a mountain before
    a - what if it sucks?
    v - what if it's amazing?
    a - what if it's dangerous?
    v - what if it's exciting?
    a - what if we die?
    v - what if we fucking live?!

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap