• ne kadar salak olduğumu bana gösteren albümdür efenim. şöyle ki, o bahsi geçen tekrarlı versiyon (#10955199) var(mış) bende. son bir haftadır deli gibi pink martini dinleyen ben, shuffle sağolsun tüm albümlerini birlikte dinlediğim için bu albümde bir yamukluk olduğunu sezemedim ilk önce. sonradan city of night'ı dinlemeye başlamam ve akabinde oda arkadaşımın "ne biçim şarkı lan bu bitmicek mi" demesi ile iyice bi ısındım hatta, adamlar ne güzel değişik şeyler deniyorlar diye. sonra taya tan'ı keşfettim, bilmeyen arkadaşlar için özet geçeyim, şarkının başındaki o dım tıp tıp tıp melodisinin 34'üncü saniyede fade in olarak girdiğini ve şarkının tekrar başa döndüğünü, bunun böylece 2 dakika 42 saniye sürdüğünü düşünün. bi de bu şarkıyı sonuna kadar dinleyip sonra bide teoriler kuran (abi adamlar şarkının girişini çok beğenmiş böyle ilginç bişey yapalım demişler, süper olmuş lan!) bir salağı düşünün. hah. o benim işte. dosvedanya mio bombino'yu dinlediğimde ise artık bir şeylerin ters gittiğini farketmiştim.. 4 dakika boyunca "doosvedaaaanyaaa mioo bombinooo" demeleri gerçekten çok saçmaydı çünkü.

lan anlatmayayım diyodum ama dayanamayacam. bu tekrarlı şarkıların hepsinin son albümde olduğunu keşfedince de benim jeton düşmedi hemen. nasıl bir paranoyak kafam varsa (#7397204 no'lu entrinin de rolü büyük) adamların kafayı yediğine karar vermiştim bi de. allahım. duygularımla oynadınız lan, kahrolsun korsan mp3'ler!
  • --- spoiler ---

eugene kesin evli.

--- spoiler ---
  • 28 temmuz 2005 pink martini istanbul konseri'nde china forbes ablamız bu hikayenin gerçekten başına gelmiş olduğunu*ve eugene adlı şahsın kendisini bir daha hiç aramadığı için bu şarkıyı yaptıklarını söylemiştir.
  • bir partide grubun solisti china forbes ile tanışıp telefon numarasını isteyen bir erkeğin kendisini hiç aramamasını anlatan bir şarkı. hikaye yaşanmış ve china gerçekten üzülmüş adam aramayınca ki bu şarkıyı yapmış. muhtemelen adam numaranın yazılı olduğu mendili kaybetmiştir yoksa aramaz mı hiç?
  • china forbes ablamıza saygımız sonsuz, ailecek seviyoruz ama açıkçası hikayenin biraz kolpa olduğunu düşünüyorum. olm kağıdı kaybetse bulunması imkansız bi karı değil ki. parça aslında ayıp ettin yucin üzerine kurulu. belki de eugene'in çok daha şahane ortamları vardır.
  • duru bir şarkı, su gibi akıyor dinlerken. sözler biraz hüzünlü ve sitem dolu olsa da suratta bir gülümseme oluşturabiliyor her dinlendiğinde.

bir de; şarkıda adı geçen eugene, "topsun oğlum".
  • az once edindigim pink martini albumu. biraz hayal kirikligi oldu sanirim, istedigim lezzeti alamadim ilk bir kac dinleyiste ama dinledikce acilacagini dusundugum bir konsepte sahip.
    (bkz: hayal kirikligi yoktur yuksek beklentiler vardir)
  • albümdeki taya tan, bukra wba'do ve hey eugene şarkıları albüm çıkmadan önce istanbul konserinde seslendirilmiştir.

not: anjin san benden uzun yaşayacak.

ekleme: ya sanırım cante e dance ve tempo verdito' yu da çaldılar... hepsini dinledim sank o konserde...
  • china forbes'u düşünüyorum da bu eugene gerizekalıymış arkadaş. has malmış.

alın sözleri.

hey eugene, do you remember me?
    i'm that chick you danced with
    two times through the roofers album
    friday night at the party
    on avenue a
    where your skinhead friend
    passed out for several hours
    on the bathroom floor and you told me
    you weren't that drunk
    and that i was your
    favourite salsa dancer
    you had ever come a cross
    in new york city

eugene
    eugene
    eugene
    i said hello, eugene
    are you there, eugene

hey eugene, then we kissed
    once we lobbed your
    friend into the elevator
    and went to write my number
    on a soggy paper towel
    and the car went down
    and when we
    were finished making out
    we noticed that your skinhead friend
    was gone, long gone
    and you looked into
    my bloodshot eyes
    and said is it too soon
    if i call you sunday

eugene
    eugene
    eugene
    i said hello, eugene
    are you there, eugene

i said hello (hello), eugene (eugene)
    eugene (eugene)
    eugene (eugene)

i said hello(hello), eugene
    are you there, eugene
    (tell me are you there)

i said hello(hello), eugene(eugene)
    eugene(eugene)
    eugene(tell me oh)

i said hello(hello), eugene(eugene)
    does any of this ring a bell eugene??
  • olmamış arkadaş. olmamış. ilk iki albümden alınan haz, hezeyan, sürünceme, coşku bu albümde ucundan kıyısından biraz bile zor hissettiriyor. halbuki beklerdik biz şöyle bir iki dans edilecek eğlenceli şarkı olsun ardından iki hüzünlenelim gözler ıraklara dalsın melodiler kulaklarda çınlasın. bu albümü saymıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap